Rewolucje – tym słowem można skomentować wydarzenia z ostatniego tygodnia. Rewolucje bowiem zafundowało graczom Valve, które postanowiło ograniczyć kręcenie się podczas rozbrajania bomby, zaś Patryk „Patitek” Fabrowski dołączył do dywizji VALORANTA G2 Esports. Nie możemy zapomnieć też o nowej organizacji esportowej Davida Beckhama i triumfie Teamu Secret w kolejnym turnieju z rzędu!

Patitek dołącza do G2 Esports

Patryk „Patitek” Fabrowski postanowił porzucić Counter-Strike'a ze względu na brak perspektyw związanych z otrzymanym VAC-em. Nasz rodak przerzucił się na VALORANTA i wkrótce po tym dołączył do Oscara „mixwella” Cañellasa w G2 Esports.

https://cybersport.pl/259467/patitek-zawodnikiem-g2-esports-polak-bedzie-grac-w-dywizji-valoranta/

Koniec kręcenia się podczas rozbrajania bomby

Valve udostępniło małą, aczkolwiek znaczącą aktualizację CS-a, która blokuje nadmierne kręcenie się podczas rozbrajania bomby. Od teraz gdy przesadzimy z szybkością obracania, ten proces zostanie przerwany. Ponadto nie można już stosować graffiti na półprzezroczystych powierzchniach.

https://cybersport.pl/259245/aktualizacja-csgo-koniec-z-kreceniem-sie-podczas-rozbrajania-bomby/

David Beckham współwłaścicielem drużyny esportowej

Na scenie esportowej pojawiła się nowa organizacja – Guild Esports. Jej współwłaścicielem jest David Beckham, były kapitan angielskiej reprezentacji piłkarskiej i zawodnik m.in. Manchesteru United i Realu Madryt. Zespół ma na początku skupić się na Rocket League'u, FIFIE i Fortnicie.

https://cybersport.pl/259576/guild-esports-david-beckham-esport/

Complexity i Evil Geniuses triumfatorami finałów BLAST Premier

Poznaliśmy triumfatorów kontynentalnych finałów BLAST Premier 2020. Europejski turniej został wygrany przez Complexity, które po drodze pokonało OG, Natus Vincere i FaZe Clan. Amerykańskie rozgrywki wygrało natomiast Evil Geniuses po zaciekłym finale z MIBR.

https://cybersport.pl/259129/complexity-i-evil-geniuses-triumfatorami-kontynentalnych-finalow-blast-premier-2020/

Team Envy odpada z cs_summit 6

Wystarczyły tylko dwa mecze, by Team Envy pożegnał się z cs_summit 6. Ekipa Michała „MICHA” Müllera i Buğry „Calyxa” Arkina musiała się zmierzyć nie tylko z rywalami, ale też z pingiem wymienionej dwójki grającej z Europy. Drużyna naszego rodaka poległa zarówno z Teamem One, jak i MIBR.

https://cybersport.pl/259254/koniec-przygody-envy-z-cs_summit-6-michu-i-spolka-odpadaja/

Perkz nie zagra w nadchodzącej kolejce LEC

W nadchodzącym tygodniu League of Legends European Championship na serwerze nie zobaczymy Luki „Perkza” Perkovicia. Powodem nieobecności zawodnika G2 Esports jest chęć tymczasowej przerwy od gry.

https://cybersport.pl/259776/perkz-nie-zagra-podczas-czwartego-tygodnia-lec/

Mimo odwołania MSI, w LoL-u pojawi się skórka z serii Zdobywcy

Ze względu na pandemię koronawirusa Riot był zmuszony do odwołania tegorocznej edycji Mid-Season Invitational. Mimo to tradycja upamiętnienia tego wydarzenia specjalną skórką nie zostanie przerwana.

https://cybersport.pl/259300/msi-nie-doszlo-do-skutku-ale-skorka-z-serii-zdobywcy-i-tak-pojawi-sie-w-league-of-legends/

Fnatic na siódmej lokacie po 3. tygodniu LEC

Fnatic spadło na siódmą lokatę po trzecim tygodniu LEC. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wyjątkowo udana pierwsza kolejka, w której ekipa Oskara „Selfmade'a” Boderki nie przegrała ani jednej potyczki.

https://cybersport.pl/259774/fnatic-poza-czolowa-szostka-po-trzecim-tygodniu-lec/

Team Secret wygrywa BEYOND EPIC

Michał „Nisha” Jankowski i spółka mogą postawić na półkę kolejne trofeum! Team Secret wygrał bowiem BEYOND EPIC – turniej Doty 2, w którym walczyły znane drużyny z Europy i Wspólnoty Niepodległych Państw.

https://cybersport.pl/259830/jeszcze-jedno-trofeum-do-kolekcji-team-secret-z-nisha-na-pokladzie-mistrzem-beyond-epic/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.