STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Bułgarska niemoc przerwana! PACT zagra w play-offach LOOT.BETA

Reprezentanci Actiny PACT uratowali honor polskich drużyn w siódmym sezonie turnieju LOOT.BET. Zwycięstwo z FATEEsports dało im awans do fazy pucharowej, która ruszy już w piątek. Actina PACT 2:1 FATE Esports Vertigo 16:14 Dust2 12:16 Inferno 16:13 Środowa rywalizacja Kamila „Sobola” Sobolewskiego i spółki z bułgarskim rywalem zaczęła się od Vertigo. Polacy niezbyt dobrze zaczęli […]

Reprezentanci Actiny PACT uratowali honor polskich drużyn w siódmym sezonie turnieju LOOT.BET. Zwycięstwo z FATEEsports dało im awans do fazy pucharowej, która ruszy już w piątek.

Actina PACT 2:1 FATE Esports
Vertigo 16:14 Dust2 12:16 Inferno 16:13

Środowa rywalizacja Kamila „Sobola” Sobolewskiego i spółki z bułgarskim rywalem zaczęła się od Vertigo. Polacy niezbyt dobrze zaczęli stronę broniącą, ponieważ swoje pierwsze oczko zdobyli  dopiero w szóstej rundzie. Był to jednak przełomowy moment, bowiem PACT rozpoczął odrabianie strat i w pewnym momencie było nawet 5:6. Bardzo wyrównana końcówka ppierwszej połowy padła jednak łupem FATE, które dzięki dobrej postawie Deyvida „h4rna” Bencheva prowadziło 8:7. Po zmianie stron ogromną przewagę stworzyli sobie gracze znad Wisły. Prowadzenie 15:12 sugerowało, że za moment rozpocznie się druga mapa, ale Bułgarzy walczyli do samego końca, co jednak nie przeszkodziło PACT zwyciężyć, ale tylko 16:14.

W rewanżu obie drużyny przeniosły się na Dusta2, który był wyborem FATE. Już od samego początku było widać, że to mocny punkt Bencheva i spółki. Świetna postawa w defensywie sprawiła, że antyterroryści z łatwością zdobywali kolejne oczka. W konsekwencji Actina PACT musiał zadowolić się ledwie czterema zdobytymi rundami i liczyć na to, że w drugiej połowie będzie łatwiej o wygrane pojedynki. Tak się jednak nie stało, bo o ile FATE w końcowym etapie straciło nieco kontrolę nad rozgrywką, to i tak było w stanie postawić kropkę nad „i”, dzięki czemu zwycięstwo 16:12 doprowadziło do remisu i trzeciej mapy.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było Inferno, gdzie od samego początku nie brakowało emocji. Oba zespoły prezentowały zbliżony poziom i było to bardzo widoczne przy wymianach runda za rundę. Trwało to długo, ale to w końcu PACT przejął kontrolę i wysunął się na kilkupunktowe prowadzenie. Zdecydowane ataki oraz finansowa przewaga pozwoliły PACT wygrać pierwszą część wynikiem 10:5. Chwilę później na tablicy wyników zrobiło się już 13:5, bowiem Sobol i spółka wygrali starcie na pistolety i wykorzystali finansową przewagę, dzięki czemu bardzo mocno przybliżyli się do play-offów. Niestety zawodnikom znad Wisły zaczęło brakować zdecydowania, a nieźle wyposażony rywal zdołał złapać drugi oddech i zaczął gonić wynik. Nagle na Inferno z rezultatu 8:14 zrobiło się już tylko 13:14 i nerwowa atmosfera udzieliła się Polakom. Na szczęście skończyło się dobrze, bo Actina PACT wygrał 16:13.

Dzisiejszy wynik Actina PACT oznacza, że w fazie pucharowej LOOT.BET Season 7 skład Jacka „MINISE’A” Jeziaka będzie jedynym z naszego kraju. Play-offy internetowych zawodów ruszają już w piątek od meczów ćwierćfinałowych.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

10 ciekawostek o CS:GO, których mogłeś nie znać

Nadszedł czas na kolejną odsłonę ciekawostek. Tym razem na tapet wzięliśmy jedną z najpopularniejszych gier spółki Gabe'a Newella – Counter-Strike'a:...