W przedostatnim meczu czwartego tygodnia Alior Bank Ultraligi zachwycający ostatnio Komputronik H34T zmierzył się z aktualnymi mistrzami Polski z AGO ROGUE. Po wczorajszym zwycięstwie w meczu z K1ck Neosurf podopieczni Bartłomieja "Vova" Ryla liczyli na kolejną niespodziankę i sprawili ją w najlepszym możliwym stylu.

AGO ROGUE 0:1 Komputronik H34T
Szygenda
Jayce
Glebo
Sion
Zanzarah
Volibear
Chris
Nidalee
Czekolad
Orianna
bucu
LeBlanc
 Woolite
Senna
Zamulek
Vayne
Trymbi
Soraka
xCharm
Lulu

H34T narzuciło przeciwnikom ogromne tempo od samego początku. Przede wszystkim zaskoczyło AGO ROGUE lane swapem, który zainicjowano już w pierwszej minucie. Jego efektem było przelanie pierwszej krwi przez Krystiana "Chrisa" Dobrzańskiego, a kolejne zabójstwa pojawiły się na tablicy wyników już chwilę później.

Ostatecznie niestandardowe rotacje graczy H34T nie zakończyły się dla nich korzystnie. Choć w 8. minucie mieli już prawie tysiąc sztuk złota przewagi, to nieudana próba zanurkowania pod wieżę AGO spowodowała, że sytuacja ekonomiczna obróciła się o 180 stopni. Od tego momentu gra stała się niezwykle wyrównana. H34T wciąż szukało pojedynczych wyłapań, a AGO zdobywało wrogie wieże oraz obiekty neutralne.

Moment przełomowy nastąpił w 22. minucie. Wtedy to Dominik "Zamulek" Biela wysunął się o jeden krok za daleko i został momentalnie wykluczony z gry przez Nikolaya "Zanzaraha" Akatova. AGO poczuło krew i zdecydowało się zaatakować Barona Nashora, lecz ten... został w ostatnim momencie podebrany przez Chrisa. To znacznie podbudowało morale drużyny i w 33. minucie po idealnie rozegranej walce drużynowej H34T raz jeszcze sięgnęło po fioletowe wzmocnienie.

W tej sytuacji zakończenie gry stało się znacznie prostsze. Wystarczyło jedno zmasowane oblężenie błękitnej bazy i Łotrzyki po raz pierwszy w tym sezonie zakosztowały gorzkiego smaku porażki.

Gracze H34T zaliczają fantastyczny tydzień. Wczoraj pokonali finalistę ostatniego EU Masters, K1ck, a dziś brutalnie zakończyli serię meczów bez porażki w wykonaniu AGO. Czy na naszych oczach rodzi się nowa potęga polskiej sceny? To potwierdzą najbliższe kolejki i faza play-off, ale jak na razie drużyna braci Malczyńskich wygląda po prostu fenomenalnie.

Ostatnim dzisiejszym spotkaniem w ramach Ultraligi będzie pojedynek między PRIDE a K1ck. Transmisję z tego oraz innych meczów Alior Bank Ultraligi możecie śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu i YouTube. Wszystkie szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski znajdziecie poniżej, w naszej relacji tekstowej.