Piątek – podobnie jak poprzednie dni trwającego tygodnia – upłynie nam pod znakiem meczów Polaków w Counter-Strike'a: Global Offensive. Przynajmniej dwa razy na serwerze pojawi się x-kom AGO, spotkanie rozegra Mateusz "mantuu" Wilczewski, a na dodatek odbędą się kolejne potyczki w play-offach ESEA Open. W skrócie: każdy znajdzie coś dla siebie.

Jastrzębie wyfruną z Gniazda na wirtualną arenę w samo południe, by stanąć do walki w pierwszym tygodniu Eden Arena: Malta Vibes. AGO trafiło do grupy z Syman Gaming, HellRaisers i Nordavind DNB, a pierwszym rywalem naszych rodaków będzie ostatnia z wymienionych formacji. Obie ekipy spotkały się pod koniec czerwca w ESEA MDL Season 34 i wówczas górą byli zawodnicy z północnej części Europy. Jeśli zespół Damiana "Furlana" Kisłowskiego wygra pierwszy pojedynek, to o awans zagra o 14:00, a jeśli przegra, to o przetrwanie zawalczy o 17:00. Decydujące starcie grupy B, z której awans do play-offów wywalczą dwie formacje, zaplanowano natomiast na 20:00.


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW <<


Emocji dostarczy nam dziś również ESEA Open, w której o awans do kolejnej rundy play-offów powalczą nasi rodacy z  Infernal e-Sports i The Unbanners. Pierwsza z wymienionych drużyn stanie w szranki z austriackim Oasis Esport, a drugą czeka potyczka z bułgarskim Invictum Gaming. Fani rywalizacji w CS:GO na nieco wyższym poziomie powinni zarezerwować czas na 15:00, bo właśnie wtedy kolejny mecz w europejskiej odsłonie cs_summit 6 rozegra OG. Drużyna, której częścią  jest mantuu, zmierzy się z Heroic – wygrany tego starcia awansuje do finału dolnej drabinki, a przegrany pożegna się z rozgrywkami.

Lista najciekawszych piątkowych spotkań prezentuje się następująco:

3 lipca
12:00 x-kom AGO vs Nordavind DNB BO1 transmisja
15:00 OG vs Heroic BO3 transmisja
20:00 Infernal e-Sports vs Oasis Esport BO3
20:30 The Unbanners vs Invictum Gaming BO3
(Kliknij "vs" wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)