Dziki z Fordonu nadal niepokonane! Sklejka, której członkami są m.in. Sebastian "NEEX" Trela i Piotr "izak" Skowyrski, gładko rozprawiła się z InetGamers, dzięki czemu zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Absolute Masters w VALORANTA.

Fordon Boars 2:0 InetGamers
Ascent 13:6 Bind 13:4

Pierwszą mapą tego pojedynku było dodane niedawno do puli Ascent, gdzie Polacy zaczęli w ataku. I początkowo mieli pewne problemy, bo m.in. z powodu straconej pistoletówki przegrywali już 0:4. Potem jednak przyszło otrzeźwienie i Fordon Boars zaczęli odrabiać straty, aż w 10. rundzie doprowadzili do remisu. Ale na tym rodzima piątka nie poprzestała, dzięki czemu jeszcze przed przerwą zdołała wyjść na dwupunktowe prowadzenie. InetGamers już się po tym nie podnieśli i w połowie drugiej dołożyli do swojego dorobku zaledwie jedno oczko. Z kolei Dziki twardo parły przed siebie i napędzane bardzo dobrą grą NEEXA i Michała "MOLSIEGO" Łąckiego zatriumfowało 13:6.

Chwilę później obie drużyny przeniosły się na mapę Bind, która była wyborem francusko-belgijskiego składu, który zresztą ponownie okazał się lepszy w strzelaniu z pistoletów. Ale na niewiele mu się to zdało, bo polski zespół wykorzystał początek spotkania na podreperowanie swojej ekonomii, a potem przystąpił do kontruderzenia. Dzięki temu szybko odrobił on wszelkie straty i grę w obronie zakończył z korzystnym dla siebie rezultatem 8:4. Co prawda w tamtym momencie InetGamers mogli jeszcze liczyć na comeback, bo przecież wystarczyło wygrać pistoletówkę, by mieć na niego szansę, ale ostatecznie do niczego takiego nie doszło. Ba, międzynarodowy skład nie zdobył już nawet ani jednego punkty i finalnie został rozgromiony 4:13.

Zdecydowanie najskuteczniejsi w tym meczu byli MOLSI, NEEX i Patryk "patitek" Fabrowski. Pierwszy z wymienionych na dwóch mapach zdobył aż 40 fragów, a dwaj pozostali po 37. izak zgromadził na swoim koncie 13 eliminacji, zaś Paweł "SAJU" Pawelczak 18.

Teraz przed Dzikami z Fordonu kilka dni przerwy. Ponownie w akcji zobaczymy ich 9 lipca, bowiem właśnie wtedy rozegrają swój ćwierćfinałowy mecz z Avenue Esports. Po więcej informacji na temat Absolute Masters zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.