fot. Riot Games/Michał Konkol

Wczoraj się udało, dziś powinno być jeszcze łatwiej. Polacy przed szansą na kolejne punkty w LEC

Podczas piątkowych meczów League of Legends European Championship wszystkie trzy zespoły z polskimi zawodnikami w składach odniosły zwycięstwo. Dziś przed całą trójką szansa na przedłużenie swojej serii zwycięstw, bo ponownie do „polsko-polskich” starć nie dojdzie. Czy wszyscy nasi rodacy zatriumfują po raz kolejny? Tego nie wiemy, ale na pewno w przyszłość możemy patrzeć optymistycznie, patrząc na rywali nadwiślańskich zawodników.

Jako pierwsze do walki stanie Rogue, które o 17:00 podejmie SK Gaming. Po wczorajszej porażce podopiecznych Jessego „Jesiza” Le w meczu z Fnatic spadli oni na czwartą lokatę, podczas gdy Łotrzyki w dalszym ciągu utrzymują się w ścisłej czołówce tuż za MAD Lions. W piątek zespół Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomy umocnił się na drugiej pozycji, pokonując Origen. Dziś przed Rogue przeciwnik z podobnej półki, więc na pewno są szanse na kolejne punkty.

CZYTAJ TEŻ:
Trzy mecze, trzy wygrane. Drużyny Polaków bezbłędne podczas piątkowych meczów LEC

Około 19:00 na Summoner’s Rifcie zobaczymy Fnatic oraz FC Schalke 04. Pasmo porażek Pomarańczowo-Czarnych wreszcie dobiegło końca – wczoraj zwyciężyli oni SK Gaming, a dziś czeka ich najłatwiejszy możliwy oponent. Mowa tu oczywiście o Schalke, które na osiem dotychczasowych spotkań przegrało wszystkie osiem i sytuacja podopiecznych klubu z Gelsenkirchen wygląda wręcz katastrofalnie. W tym starciu zdecydowanym faworytem jest więc formacja Oskara „Selfmade’a” Boderka i jeśli przegra, będziemy mogli mówić nawet o sensacji.

Tuż po zakończeniu tego meczu w szranki staną zawodnicy G2 Esports oraz Excel Esports. Tu również wskazanie faworyta nie powinno być trudnym zadaniem – mimo że wciąż na dolnej alei nie zobaczymy Luki „Perkza” Perkovicia, to wczoraj i bez Chorwata Samurajowie odnieśli przekonujące zwycięstwo w pojedynku z Misfits Gaming. XL natomiast wciąż liczy się w walce o play-offy, ale to za mało, aby wskazywać ich jako głównego pretendenta do wygranej w spotkaniu z G2.

Harmonogram dzisiejszych meczów LEC:

4 lipca
17:00 Rogue vs SK Gaming BO1
18:00 Team Vitality vs Origen BO1
19:00 Fnatic vs FC Schalke 04 BO1
20:00 G2 Esports vs Excel Esports BO1
21:00 Misfits Gaming vs MAD Lions BO1

Wszystkie spotkania LEC 2020 Summer będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00 i już od tej godziny będziecie mogli wspierać Polaków w walce o kolejne punkty. Po więcej informacji dotyczących letniego splitu LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vitality pewne występu na listopadowym Majorze CS:GO

Choć rozgrywki w ramach cs_summit 6 jeszcze trwają, to poznaliśmy już pierwszego uczestnika listopadowego ESL One Rio 2020 Major w CS:GO. Został nim T...