W piątkowy wieczór rozegrane zostały kwalifikacje do żeńskiego turnieju Counter-Strike'a: Global Offensive kryjącego się pod nazwą DreamHack Showdown Summer 2020 Europe. Walka toczyła się o cztery sloty, jednak na ten moment rozdysponowano tylko trzy z nich. Ku uciesze polskich kibiców jeden z nich trafił w ręce reprezentantek Arcane Wave, a szansę na ostatni nadal ma Izako Boars Ladies!

Polski skład na drodze do DH Showdown rozprawiał się kolejno z Rivals EU i 4750 Crew, a w starciu decydującym o awansie zmierzył się z XPG Invictą. Do rozstrzygnięcia tej potyczki potrzebne były aż trzy mapy, ale ostatecznie to właśnie zespół Angeliki „Angieee” Kumorkiewicz zwyciężył 2:1, zapewniając sobie miejsce na międzynarodowych zawodach. Triumfatorki ESL Sprite Mistrzostw Kobiet nie kryły radości po awansie, o czym najlepiej świadczyć mogą ich wpisy w mediach społecznościowych:


Wczoraj na europejski DH Showdown Summer awansowały jeszcze dwa inne zespoły. Żeński zespół SKADE w decydującej potyczce rozprawił się z podopiecznymi Copenhagen Flames, natomiast Team DeftFox ograł FALKN, także zdobywając miejsce na turnieju głównym.

Aktualna lista uczestniczek DreamHack Showdown Summer 2020 Europe wygląda następująco:

team deftfox
Arcane Wave Galaxy Racer Female SKADE Team DeftFox Team Originem

W grze o awans wciąż liczy się Izako Boars Ladies. Polska piątka pierwotnie przegrała swój mecz, jednak – jak się później okazało – przeciwniczki z wagwan ghostowały, oglądając spotkanie na streamie na Twitchu, przez co zostały zdyskwalifikowane z rozgrywek. Nasze rodaczki najprawdopodobniej w ten weekend rozegrają mecz o awans z Vodafone Giants.

DreamHack Showdown Summer 2020 Europe odbędzie się 17-19 lipca. W rozgrywkach o pulę nagród wynoszącą 25 000 dolarów będzie walczyć sześć żeńskich składów CS:GO.