Choć rozgrywki w ramach cs_summit 6 jeszcze trwają, to poznaliśmy już pierwszego uczestnika listopadowego ESL One Rio 2020 Major w CS:GO. Został nim Team Vitality, który wczoraj awansował do finału online'owych zmagań i jednocześnie zapewnił sobie liczbę punktów, gwarantującą mu miejsce na najważniejszej tegorocznej rywalizacji.

W zawodach, które za kilka miesięcy mają odbyć się w Rio de Janeiro, udział wezmą w sumie 24 zespoły z kilku różnych regionów: Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji, Oceanii czy Wspólnoty Niepodległych Państw. Z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy zmagań musieli przemodelować system awansów i postawiono właśnie na punkty rankingowe, o które w swoich regionach walczą poszczególne formacje.

Team Vitality w tym aspekcie był dotychczas najskuteczniejszy, dzięki czemu został pierwszym potwierdzonym uczestnikiem brazylijskiego Majora Counter-Strike: Global Offensive. Francuska formacja za cs_summit 6 zdobędzie przynajmniej 1875 punktów, gdyż wczoraj pokonała BIG i awansowała do finału rozgrywek, a to oznacza, że zajmie przynajmniej drugą lokatę. Wcześniej na konto Vitality trafiło również 600 punktów za StarLadder Major Berlin 2019 (które zredukowano o 240 ze względu na zmiany w składzie), a także 1300 oczek za ESL One: Road to Rio Europe. Co istotne, sytuacja ekipy Mathieu "ZywOo" Herbaut może się jeszcze zmienić, jeśli dokona ona jakichkolwiek roszad kadrowych, jednak – patrząc na jej ostatnie rezultaty – nic na to nie wskazuje.

cs_summit 6 zakończy się w ten weekend, a Vitality w finale zmierzy się z BIG lub OG. W ramach kwalifikacji do ESL One Rio 2020 Major rozegrany zostanie jeszcze jeden, czwarty turniej, w którym będzie można zdobyć punkty rankingowe. Na ten moment nie wiadomo jednak kiedy dokładnie do niego dojdzie i kto będzie odpowiadał za jego organizację.

Brazylijski Major CS:GO został zaplanowany na 9-22 listopada 2020 roku. O pulę nagród wynoszącą 1 000 000 dolarów zagrają 24 zespoły: 11 z Europy, po 5 z Ameryki Północnej i WNP, a także po jednym z Azji, Oceanii i Ameryki Południowej.