fot. x-kom AGO/Krystian Pilawa

x-kom AGO ogrywa forZe i melduje się w półfinale Eden Arena: Malta Vibes

Już tylko dwa spotkania dzielą x-kom AGO od triumfu w pierwszym tygodniu Eden Arena: Malta Vibes. Przed momentem Polacy w ćwierćfinale bardzo pewnie pokonali forZe.

x-kom AGO 2:0 forZe
Inferno 16:10 Mirage 16:8 Dust2

Pierwsze rundy Inferno zdecydowanie należały do graczy rosyjskiej organizacji. Andrey „Jerry” Mekhryakov i spółka zgarnęli rundę pistoletową, a w następstwie kolejne dwa starcia. Przełamanie x-kom AGO przyszło w czwartej rundzie, ale radość nie trwała długo, ponieważ nie udało się seryjnie odrobić strat i to rywal jeszcze powiększył przewagę. Zdecydowanie lepszą postawę Polaków oglądaliśmy od rundy ósmej, gdy Damian „Furlan” Kisłowski z kolegami przejęli inicjatywę i z wyjątkiem ostatniej potyczki zgarnęli wszystkie oczka. Prowadzenie 9:6 przed przejściem na stronę terrorystów mogło napawać optymizmem i rzeczywiście rodzimych kibiców czekały pozytywne wrażenia, bowiem to Jastrzębie wyglądały dużo lepiej i dzięki wygraniu siedmiu rund zgarnęły Inferno na swoje konto.

Jeżeli Rosjanie chcieli zagrać w półfinale pierwszego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes, to musieli zagrać dużo lepiej na Mirage’u, które zostało przez nich wybrane. Początkowo nic na to nie wskazywało, bowiem to Polacy kontrolowali przebieg rywalizacji i zasłużenie prowadzili 9:6. Kluczowa okazała się pistoletówka, które wynik mógł przybliżyć Rosjan do Polaków lub wręcz przeciwnie – niemal zamknąć ten mecz. Wydarzyła się ta druga opcja, ponieważ to x-kom AGO zdecydowanie wygrało rundę pistoletową i wykorzystało przewagę finansową. Pojedyncze zrywy wschodnioeuropejskiego zespołu pozwoliły poprawić nieco swój bilans, ale to gracze znad Wisły cieszyli się ze zwycięstwa 16:8.

Półfinał Eden Arena: Malta Vibes z udziałem x-kom AGO oraz ex-SMASH Esports odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00. Wcześniej, bo o 12:00, na serwerze kibice oglądać będą zawodników sAw i Nordavind. Jeszcze tego samego dnia – o 18:00 – rozpocznie się wielki finał internetowej ligi.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aphelios miażdży G2. Mistrzowie LEC pokonani przez Excel

Dzisiejsze mecze w ramach LEC to istny rollercoaster emocjonalny. Najpierw Fnatic przegrywające w fatalnym stylu z FC Schalke 04, teraz G2 Esports, kt...