fot. Beyond the Summit/Todd Gutierrez (twitter.com/BTScsgo)

mantuu z problemami zdrowotnymi. „Podczas gry tracę czucie w dłoniach oraz palcach”

Kontuzje w esporcie nie są tak częstym zjawiskiem jak w sportach tradycyjnych, zwłaszcza tych kontaktowych. Nie zmienia to jednak faktu, że raz na jakiś czas dowiadujemy się o problemach zdrowotnych graczy, które przez krótszy lub dłuższy czas uniemożliwiają im występy w oficjalnych meczach. Tym razem o swoich dolegliwościach poinformował Mateusz „mantuu” Wilczewski z OG.

To był dla mnie trudny miesiąc pod względem fizycznym i psychicznym. Zdiagnozowano u mnie zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych kciuka w obu dłoniach, ale w prawej dłoni problem jest bardziej nasilony. […] Podczas gry tracę czucie w dłoniach oraz palcach, co sprawia, że nie mogę niczego podnieść ani komfortowo trzymać myszki. Co tydzień udawałem się do mojego fizjoterapeuty, a on robił wszystko, co w jego mocy, abym odczuwał jak najmniejszy ból w trakcie gier oraz treningów. Za każdym razem, gdy grałem, musiałem brać leki przeciwbólowe i stosować się do leczenia ciepłem i zimnem – napisał mantuu w swoich mediach społecznościowych.

Pomimo dyskomfortu w dłoniach snajper wystąpił ze swoimi kolegami w cs_summit 6, czyli drugim turnieju kwalifikacyjnym na ESL One Rio 2020 Major Championship. I trzeba powiedzieć, że wypadł wyśmienicie – zmagania zakończył z najlepszym w drużynie stosunkiem Z/Ś na poziomie 1.26. To Polak w dużej mierze przyczynił się do rewelacyjnego wyniku OG, jakim było miejsce na najniższym stopniu podium premiowane 1750 punktami do rankingu. Gdyby cykl kwalifikacyjny do Majora zakończył się dziś, to międzynarodowa formacja wzięłaby udział w Fazie Nowych Pretendentów.

– Fizjoterapeuta powiedział mi, żebym zrezygnował z grania na 6-12 tygodni, aby wyleczyć chorobę. Zrobię wszystko, żeby wrócić do pełnej sprawności i być gotowym do gry po wakacyjnej przerwie – zapewnia Wilczewski. Szczęście w nieszczęściu, że już jutro rozpoczyna się wspomniana przez zawodnika miesięczna przerwa dla graczy, która pozwoli mu na rekonwalescencję. Kolejnym turniejem w kalendarzu OG będzie startujący 8 sierpnia DreamHack Open Summer 2020. Jeśli do tego czasu mantuu nie będzie w pełni przygotowany do gry, to być może jego koledzy odwołają swój udział w rozgrywkach lub sięgną po zmiennika.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vander, Rogue, LEC 2020 Spring Split

Za nami połowa fazy zasadniczej LEC. Kto zaskoczył, a kto rozczarował w czwartym tygodniu ligi?

Część czytelników pewnie ucieszy, a część zasmuci fakt, że właśnie dotarliśmy na półmetek fazy zasadniczej letniego splitu League of Legends European...