STS
fot. x-kom AGO/Krystian Pilawa

Zadanie (prawie) wykonane! x-kom AGO w finale Eden Arena: Malta Vibes

Dobre wiadomości dla fanów polskiego Counter-Strike’a! W drugim półfinale pierwszego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes x-kom AGO pokonało ex-SMASH Esports i awansowało do finału, gdzie zmierzy się z Nordavind. x-kom AGO 2:1 ex-SMASH Mirage 14:16 Inferno 22:18 Train 16:6 Walka o finał internetowej ligi zaczęła się od Mirage’a, gdzie Polacy zaczęli od strony atakującej i […]

Dobre wiadomości dla fanów polskiego Counter-Strike’a! W drugim półfinale pierwszego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes x-kom AGO pokonało ex-SMASH Esports i awansowało do finału, gdzie zmierzy się z Nordavind.

x-kom AGO 2:1 ex-SMASH
Mirage 14:16 Inferno 22:18 Train 16:6

Walka o finał internetowej ligi zaczęła się od Mirage’a, gdzie Polacy zaczęli od strony atakującej i początek nieco przespali, bowiem to byli reprezentanci SMASH Esports kontrolowali przebieg rywalizacji. Z biegiem czasu x-kom AGO zyskiwało pewność siebie i najpierw odrobiło straty, a później objęło prowadzenie 9:6. Po zamianie stron na kibiców czekało równie wyrównane widowisko i do samego końca nie było wiadomo, kto obejmie prowadzenie w mapach. Ostatecznie to ekipa Joakima „disco doplana” Gidetuna zachowała więcej zimnej krwi i dzięki bardzo dobrej formie Kristjana „shokza” Jakobsona zwyciężyła 16:14.

W rewanżu obie drużyny przeniosły się na Inferno. Damian „Furlan” Kisłowski i spółka całkiem nieźle radzili sobie w roli terrorystów, gdzie udawało im się decydować o ruchach na mapie. Rywal długo zmagał się z problemami finansowymi, ale seria wygranych rund pozwoliła zaoszczędzić nieco gotówki, a to przełożyło się na karabiny snajperskie, które bardzo pomogły. Głównie dzięki Kamenowi „bubble” Kostadinovowi europejski miks mógł cieszyć się z pięciu rund po pierwszej połowie. Po zmianie stron siła ognia Jastrzębi nie zmalała i w pewnym momencie zespół z Polski prowadził już 14:5, ale chwila rozkojarzenia pozwoliła przeciwnikowi uwierzyć w odrobienie strat. Po chwili na tablicy wyników zrobiło już tylko 14:12, a chwilę później był remis. W nerwowej końcówce rozpędzona drużyna Gidetuna była bliska zwycięstwa, ale skończyło się na rezultacie 15:15 i dogrywce. Ta i tak zakończyła się sukcesem x-kom AGO, które wygrało 22:18.

Do wyłonienia finalisty potrzeba było zatem Traina, ale od samego początku było widać, że obie piątki nie chcą popełnić błędu i w kluczowym momencie nie chcą pożegnać się z rozgrywkami. Z początku wyrównana rywalizacja runda za rundę skończyła się ostatecznie trzypunktowym prowadzeniem Polaków. W drugiej połowie istniała tylko ekipa Kisłowskiego – x-kom AGO wygrało 7:0 i zapewniło sobie miejsce w wielkim finale.

Decydujący mecz pierwszego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes pomiędzy x-kom AGO a Nordavind zaplanowany jest godzinę 20:15. Transmisję z tego meczu będzie można zobaczyć na kanale organizatora.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tylko jeden zespół z Polski na DH Showdown. Izako Boars Ladies przegrywa w meczu o awans

W piątkowy wieczór mogliśmy cieszyć się z awansu Arcane Wave na DreamHack Showdown Summer 2020 Europe. Wówczas w walce liczyło się również Izako Boars...