Minął kolejny interesujący tydzień. W ostatnich dniach mogliśmy obserwować walkę o awans na Majora oraz poznaliśmy pierwszą drużynę pewną gry w Rio. Ponadto drużyna Polaków wygrała ESEA Mountain Dew League, a w League of Legends European Championships i rodzimej Ultralidze spotkało nas kilka zaskoczeń.

BIG wygrywa cs_summit, Vitality pewne Majora

Zakończył się cs_summit 6 – trzeci europejski turniej premiowany punktami umożliwiającymi awans na ESL One Rio Major 2020. Ostatecznie zwyciężyło BIG, które, mimo że rywale już na starcie prowadzili 1:0, zdołali się odkuć i wygrać 3:2. Team Vitality mimo zajęcia drugiego miejsca nie może być niezadowolony, bo obecnie zajmuje pierwsze miejsce w europejskim rankingu eliminacji do Majora i ma w nim gwarantowany udział.

https://cybersport.pl/260679/znowu-to-zrobili-zawodnicy-big-wygrywaja-europejskie-cs_summit-6/

Na`Vi wygrywa WePlay! Clutch Island

W ubiegłym tygodniu zakończył się również WePlay! Clutch Island, czyli trzeci turniej eliminacyjny do Majora dla regionu WNP. Natus Vincere zgodnie z oczekiwaniami odniosło zwycięstwo, dzięki czemu awansowało na drugie miejsce w przedmajorowym rankingu.

https://cybersport.pl/259836/navi-wygrywa-weplay-clutch-island-i-przybliza-sie-do-majora-csgo/

Sprout triumfuje w ESEA MDL

Sprout drugi raz z rzędu zatriumfowało w ESEA Mountain Dew League. Drużyna Michała "snatchiego" Rudzkiego w wielkim finale pokonała Nemigę Gaming.

https://cybersport.pl/260313/sprout-wygrywa-esea-mountain-dew-league/

Połowa splitu LEC już za nami

Za nami połowa splitu League of Legends European Championship. W ubiegłym tygodniu spotkania przyniosły nam kilka niespodzianek, które rzutują na tabelę wyników.

https://cybersport.pl/260599/za-nami-polowa-fazy-zasadniczej-lec-kto-zaskoczyl-a-kto-rozczarowal-w-czwartym-tygodniu-ligi/

H34T pokonało AGO ROGUE w Ultralidze

Zaskoczenia spotkały nas też w rodzimej Ultralidze. Po triumfie nad finalistami EU Masters – K1ck Neosurf Komputronik H34T pokonało bowiem w niesamowitym stylu reprezentantów AGO ROGUE.

https://cybersport.pl/260224/co-to-byl-za-mecz-h34t-dokonuje-niemozliwego-i-pokonuje-ago-rogue-w-ultralidze/

meyern definitywnie opuszcza MIBR

Krótka przygoda Ignacio „meyerna” Meyera w MIBR definitywnie się zakończyła. Przypomnijmy, że 17-latek wcześniej zyskał sporą sławę dzięki występom w Isurus Gaming oraz Sharks Esports. Podczas gry w nowej drużynie nie zdołał jednak w pełni rozwinąć skrzydeł, przez co został w maju odsunięty na ławkę, a teraz przeszedł do 9z Teamu.

https://cybersport.pl/259843/meyern-definitywnie-opuszcza-mibr/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.