fot. Ekstraklasa Games

Znamy finalistów Ekstraklasa Games, wśród nich m.in. Riptorek, milosz93 i bejott

Pandemia koronawirusa nieco pokrzyżowała plany organizatorów, ale mimo to rundę wiosenną Ekstraklasa Games udało się doprowadzić do końca. Dzięki temu poznaliśmy wszystkich zawodników FIFA 20, którzy wezmą udział w turnieju finałowym sezonu.

Wiosną najlepszy wśród graczy PlayStation 4 okazał się Kamil „Riptorek” Soszyński z Jagiellonii Białystok, który na przestrzeni play-offów nie doznał ani jednej porażki! W finale jego wyższość musiał uznać Dawid „DawidPLx999” Kamasiński z Cracovii, który poległ 1:5 i 3:5. Obaj gracze zapewnili sobie jednak awans na finały, podczas których rywalizować będą w dwóch różnych grupach. Co ciekawe, w zbiorze A Soszyńskiemu przyjdzie walczyć z Miłoszem „miloszem93” Bogdanowskim, czyli zwycięzcą rundy zimowej.

Z kolei wiosennym mistrzem zawodów na Xboksie One został Patryk „koniu_94” Jakubczak. Reprezentujący Zagłębie Lubin gracz dwukrotnie okazał się lepszy od Gracjana „El Polako” Gołębiewskiego z Arki Gdynia. Co ciekawe, poza podium znalazł się Kacper „FuRMaN” Furmanek z Lecha Poznań, czyli mistrz zimowych zmagań. Mimo to zawodnika Kolejorza i tak zobaczymy podczas imprezy finałowej, gdzie m.in. wraz ze wspomnianym koniem_94 znalazł się w grupie B.

Podział na grupy podczas finałów prezentuje się następująco:


PlayStation 4

Grupa A

Grupa B

BoGyyS milosz93 cyanide DawidPLx999
Riptorek Tomek601 Pontonix300 TheGameSimon

Xbox One

Grupa A

Grupa B

bejott El Polako FuRMaN koniu_94
GentleMike Skobi12 Osken Piterek

Finały Ekstraklasa Games odbędą się 11 i 12 lipca – zawodnicy PlayStation 4 rywalizować będą w sobotę, natomiast gracze Xboxa One w niedzielę. Transmisję ze spotkań oglądać będzie można na kanale Polsat Games.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BO2 lub BO3 w LEC? Przedstawiciel Riotu zabrał głos

Był taki okres, gdy najważniejsze europejskie rozgrywki League of Legends odeszły od zmagań w trybie BO1, by sprawdzić inne rozwiązania. Najpierw prze...