Były reprezentant North oraz Heroic, Daniel "mertz" Mertz, nie będzie dłużej występować w Teamie Singularity. 21-latek podjął decyzję o odejściu z drużyny, by móc od 1 sierpnia wziąć udział w nowym projekcie.

Jeszcze w 2018 roku Duńczyk, patrząc na swoje CV, mógł być pod wrażeniem swoich dokonań, bo reprezentował już takie formacje North oraz Heroic, czyli, oprócz Astralis, dwie czołowe marki w swoim kraju. Wraz z nimi sięgał po zwycięstwa w ramach DreamHack Open Tours 2018, Games Clash Masters 2018 czy TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018. mertz wielokrotnie meldował się na podiach dużych imprez i w tym czasie dało się usłyszeć, że zawodnik ma spory potencjał i w przyszłości może nawiązać do czołówki światowego CS:GO, jeżeli chodzi o umiejętności. Niestety dla niego kariera mocno wyhamowała.

Po słabym okresie w Heroic mertz na kilka miesięcy wylądował na ławce rezerwowych, oczekując na zgłoszenie się nowej drużyny, która byłaby w stanie wykupić jego kontrakt. Najkonkretniejsza oferta przypłynęła z Teamu Singularity i to właśnie tam ponad siedem miesięcy spędził 21-latek. Był to dla niego okres internetowych turniejów, głównie kwalifikacji do większych imprez. Tam Singularity nie przyszło nam oglądać, ponieważ zespół dowodzony przez Tobiasa "TOBIZA" Theo zawodził. Teraz przed Duńczykiem nowy etap, prawdopodobnie w Copenhagen Flames, które według Jarka "DeKaya" Lewisa jest blisko porozumienia właśnie z młodym snajperem, a także z Marcusem "maNkzem" Kjeldsenisem.

Po krótkiej przerwie zacznie się dla mnie nowy etap, który będzie dla mnie wyzwaniem, ale zrobię wszystko, by odnieść sukces. Chciałbym podziękować moim byłym już kolegom z Teamu Singularity, a także wszystkim ludziom pracującym w organizacji. To była przyjemność z Wami pracować – w taki sposób mertz pożegnał się z Teamem Singularity.

Aktualny skład Teamu Singularity wygląda następująco:

  • Tobias "⁠TOBIZ⁠" Theo
  • Casper "⁠Celrate⁠" Andersen
  • Jakob "⁠Jabbi⁠" Nygaard
  • Denmark Peter "⁠casle⁠" Sørensen - trener
  • Daniel "⁠mertz⁠" Mertz - ławka rezerwowych