Dziś wtorek, a to oznacza, że przed nami kolejne emocje związane z czwartym sezonem Alior Bank Ultraligi. Późnym popołudniem ruszy piąty tydzień zmagań, który zainaugurują reprezentanci K1ck Neosurf i Gentlemen's Gaming. Jednak to inne starcie będzie dzisiejszym daniem głównym.

Mało kto spodziewał się, że podopieczni Pawła "delorda" Szabli po tak udanym ubiegłym sezonie Mistrzostw Polski League of Legends i świetnym występie na European Masters, w tej odsłonie po ponad połowie rozegranych spotkań będą dopiero w środku tabeli. Mimo to K1ck i tak będzie dziś faworytem, a ewentualna porażka z Gentlemen's Gaming będzie niespodzianką jeszcze większego kalibru niż ta z Komputronik H34T, która przydarzyła się tydzień temu.

Marzenia AGO ROGUE o perfekcyjnej fazie zasadniczej Ultraligi na pewno nie zostaną spełnione, ale bilans 13-1 wciąż jest możliwy do osiągnięcia. Do tego potrzebna będzie wygrana z piratesports, a o tą – przynajmniej w teorii – zespołowi Pawła "Woolite'a" Pruskiego nie powinno być trudno. Piraci w tej edycji UL wygrali tylko raz, zaliczając przy tym aż siedem porażek. Łatwo więc wywnioskować, kto na papierze ma nieco większe szanse na pomyślne zakończenie dzisiejszego boju na Summoner's Rifcie.

O 19:30 rozpocznie się zdecydowanie najciekawszy mecz tej rundy: 7more7 Pompa Team stawi czoła graczom H34T. Obie formacje sąsiadują ze sobą w tabeli, zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce, a nieznacznie gorszy bilans mają podopieczni PT. W pierwszej części sezonu zwycięsko z bezpośredniego starcia wyszli Mateusz "Czajek" Czajka i jego kompani, jednak możemy być przekonani, że reprezentanci organizacji spod znaku płomienia, którzy w ubiegłym tygodniu ograli zarówno K1ck, jak i AGO ROGUE, będą chcieli podtrzymać dobrą passę.

Wtorkowe zmagania w League of Legends zakończy starcie Illuminar Gaming z PRIDE. I tu pojawia się pytanie: czy Orły przerwą w końcu serię porażek? Niewiele wskazuje na taki scenariusz. iHG w bojach z niżej notowanymi rywalami w czwartym sezonie Alior Bank Ultraligi dotychczas nie zawodziło, więc dlaczego miałoby się to zmienić w potyczce z najsłabszą drużyną rozgrywek? Argumentów brak, a wszystko i tak zweryfikuje Summoner's Rift.

Harmonogram dzisiejszych meczów Alior Bank Ultraligi przedstawia się następująco:

7 lipca
17:30 K1ck Neosurf vs Gentlemen's Gaming BO1
18:30 piratesports vs AGO ROGUE BO1
19:30 7more7 Pompa Team vs Komputronik H34T BO1
20:30 Illuminar Gaming vs PRIDE BO1

Wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Transmisja rozpocznie się już o godzinie 17:00. Po więcej informacji dotyczących tej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej: