STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff i Riot Games/Michał Konkol

Bitwa o pierwsze miejsce – Damwon kontra DRX już w tym tygodniu w LCK

DRX oraz Damwon Gaming – te dwa zespoły jak na razie przodują w tabeli League of Legends Champions Korea, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Na szczególną pochwałę zasługuje zwłaszcza formacja Kima „Defta” Hyuk-kyu, która wciąż nie przegrała ani jednego BO3. To jednak może się zmienić już w tym tygodniu, bo przed nami kolejne mecze LCK 2020 Summer Split, a wśród nich starcie właśnie dwóch drużyn ze szczytu.

Jednak jeszcze zanim do niego dojdzie, DRX będzie miało szansę uciec z wynikiem, bo już jutro, w meczu inaugurującym czwarty tydzień fazy zasadniczej, podejmie kt Rolster, które radzi sobie nieszczególnie dobrze. Tylko dwie wygrane na koncie drużyny Songa „Smeba” Kyung-ho to zdecydowanie za mało, aby wskazywać ją jako faworyta do wygranej w meczu z liderem zestawienia. Trudniejsze zadanie w pierwszej połowie kolejki czeka Damwon, bowiem Heo „Showmaker” Su i spółka podejmą Afreeca Freecs – jedną z trzech formacji znajdujących się na trzeciej lokacie. Jednak jak dotąd AFs pokonywało jedynie zespoły z dolnej połowy tabeli, co przemawia za wygraną DWG.  Jeśli więc obie drużyny ze ścisłej czołówki nie zawiodą, to już w sobotę o godzinie 10:00 czeka nas starcie na szczycie. Zależnie od jego rezultatu albo dojdzie do zmiany na fotelu lidera, albo zwiększy się dystans między DRX i pozostałymi ekipami.

To w czołówce, ale w dolnej części klasyfikacji również czekają nas interesujące starcia. Szansę na kolejne zwycięstwa będzie miało SANDBOX Gaming, które w minionym tygodniu przerwało swoją serię porażek. W tej kolejce natomiast zmierzy się z czerwoną latarnią ligi, czyli Hanwha Life Esports, oraz kt Rolster z siódmego miejsca. Dla fanów HLE mamy jednak nieco gorsze informacje – choć w starciu z SB Hanwha na pewno szanse ma, to na koniec nadchodzącej rundy zmierzy się z Gen.G, a to wyzwanie może okazać się już nie do przejścia.

Harmonogram czwartego tygodnia LCK 2020 Summer:

Środa, 8 lipca
10:00 DRX vs kt Rolster BO3
13:00 SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Czwartek, 9 lipca
10:00 T1 vs SeolHaeOne Prince BO3
13:00 Afreeca Freecs vs Damwon Gaming BO3
Piątek, 10 lipca
10:00 Team Dynamics vs Gen.G BO3
13:00 kt Rolster vs SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming BO3
Sobota, 11 lipca
10:00 DRX vs Damwon Gaming BO3
13:00 Afreeca Freecs vs SeolHaeOne Prince BO3
Niedziela, 12 lipca
10:00 T1 vs Team Dynamics BO3
13:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Gen.G BO3

Wszystkie mecze LCK 2020 Summer będziecie mogli obejrzeć na oficjalnej stronie LoL Esports. Transmisja podczas wszystkich dni rozpoczynać się będzie o godzinie 10:00. Pełny harmonogram letniego splitu LCK znajdziecie pod tym adresem, natomiast aktualną tabelę – w tym miejscu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

VALORANT otrzyma aktualizację 1.03! Wzmocniony Guardian, poprawione poddawanie spotkań

Miesiąc po ostatniej dużej aktualizacji Riot Games zapowiedział nowy update VALORANTA. Ten w dużej mierze zwiększy użyteczność karabinu półautomatyczn...