STS
fot. Fantasyexpo

CD-Action jednak nie znika! Fantasyexpo przejęło prawa do marki

Jakiś czas temu redaktorzy magazynu CD-Action otrzymali wypowiedzenia, wydawało się więc, że legenda branży gier za chwilę stanie się już tylko wspomnieniem. Dziś wiemy jednak, że tak się nie stanie – prawda do marki CDA oraz PC Format przejęła bowiem agencja Fantasyexpo. Od 2001 roku wydawcą CD-Action było Wydawnictwo Bauer, które odpowiadać będzie także za […]

Jakiś czas temu redaktorzy magazynu CD-Action otrzymali wypowiedzenia, wydawało się więc, że legenda branży gier za chwilę stanie się już tylko wspomnieniem. Dziś wiemy jednak, że tak się nie stanie – prawda do marki CDA oraz PC Format przejęła bowiem agencja Fantasyexpo.

Od 2001 roku wydawcą CD-Action było Wydawnictwo Bauer, które odpowiadać będzie także za najbliższy numer pisma – ten ukaże się 28 lipca. Kolejne wydania zostaną opublikowane już pod skrzydłami Fantasyexpo, które zamierza skupić się również na unowocześnieniu serwisu internetowego. W tym celu powołano do życia spółkę celową Gaming Tech Esports Media S.A., gdzie Prezesem Zarządu będzie Lidia Ukleja. Zmiana nastąpi również na stanowisku redaktora naczelnego, którym ponownie zostanie Dawid „spikain” Bojarski – zajmował on już to stanowisko od stycznia 2018 do października 2019.

Sprzedaż tytułów CD-Action i PC Format to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ Bauer był ich wydawcą oraz współtwórcą ich sukcesów od prawie 20 lat. Cieszy nas, że obie marki trafiają do naturalnego dla nich środowiska – do młodej, dynamicznej firmy działającej w obszarze gier komputerowych i nowych technologii. Ufam, że dzięki wizji, odwadze i entuzjazmowi zarządu Fantasyexpo zarówno CD-Action jak PC Format zyskają nowy impet, na który czekają i liczą nasi Czytelnicy. Chciałbym przy tej okazji podziękować Redakcji Tech za to, że z zaangażowaniem trwali do ostatniej chwili na posterunku w Wydawnictwie Bauer. Życzę im wszystkim, by szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości i mogli bez przeszkód realizować swoje zawodowe ambicje – przyznał Zbigniew Bański z Wydawnictwa Bauer.

CD-Action jest nam bardzo bliski. Dzięki niemu tak naprawdę wszystko się zaczęło i jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Ogromny sentyment do marki oraz nasza pasja do gier nie mogły pozostać obojętne wobec informacji, jaka obiegła w kwietniu świat gamingu. Dlatego też z ogromną przyjemnością informujemy, że CD-Action, a także PC Format zostają na rynku. Fantasyexpo tworzą pasjonaci gier, z zapałem do tworzenia i rozwoju wielkich projektów. Głęboko wierzę, że nowa misja, którą jest rozwój obu tytułów, będzie dla nas kolejnym wyzwaniem wznoszącym zespół na wyższy poziom, a dla redakcji szansą na dalszy rozwój, szczególnie w obszarze digitalowym – mówił Krzysztof Stypułkowski z Fantasyexpo.

Równocześnie Fantasyexpo ogłosiło plany związane z akcją crowdfundingową, dzięki której każdy zainteresowany może wspomóc redakcję w realizacji jej planów związanych ze wspomnianym serwisem internetowym czy też innymi formami materiałów, np. wideo. Pod tym adresem już teraz można zapisać się do listy oczekujących, by w momencie faktycznego ruszenia zbiórki otrzymać związane z nią informacje.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze rozstrzygnięcia w Ultralidze – AGO ROGUE spokojne o miejsce w play-offach

Dziewiąty dzień fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi zakończony. Wtorek okazał się przełomowy pod co najmniej trzema względami. Po pierwsze, zwycięsk...