STS
fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Abordaż zakończony niepowodzeniem. K1ck miażdży piratesports w Ultralidze

W meczu inaugurującym dzisiejszą rundę spotkań Alior Bank Ultraligi zamykające tabelę piratesports zmierzyło się z niestabilnym ostatnio K1ck Neosurf. Przedmeczowe opinie ekspertów i kibiców były jednogłośne – pomimo chybotliwej formy Łukasz „Puki style” Zygmunciak i spółka powinni dość pewnie pokonać Piratów. Przewidywania te potwierdziły się w samej grze i choć początkowo zawodnicy piratesports nawiązywali walkę, […]

W meczu inaugurującym dzisiejszą rundę spotkań Alior Bank Ultraligi zamykające tabelę piratesports zmierzyło się z niestabilnym ostatnio K1ck Neosurf. Przedmeczowe opinie ekspertów i kibiców były jednogłośne – pomimo chybotliwej formy Łukasz „Puki style” Zygmunciak i spółka powinni dość pewnie pokonać Piratów. Przewidywania te potwierdziły się w samej grze i choć początkowo zawodnicy piratesports nawiązywali walkę, to dość szybko ulegli rywalowi. K1ck kończy piąty tydzień Mistrzostw Polski z wynikiem 2-0.

piratesports piratesports logo 0:1 K1ck Neosurf
sheru
Gangplank
iBo
Maokai
adrian
Nocturne
Nocturne Shlatan
Graves
Kralzer
Karma
Matislaw
Orianna
Miś
Miss Fortune
Puki Style
Aphelios
iGepard
Nautilus
Mystiques
Thresh

Wysokie tempo gry zostało narzucone przez dzisiejszych faworytów już od pierwszych minut. Przelanie pierwszej krwi przez Lucjana „Shlatana” Ahmada zainicjowało serię walk, które notorycznie wygrywali podopieczni Pawła „delorda” Szabli. Piratom co prawda udało się zgarnąć dwa pierwsze smoki, ale były to miłe złego początki. Doskonałe wykorzystanie Heroldów i rotacji zapewniło graczom K1ck ogromną przewagę w złocie, której nie oddali do końca.

Najważniejszy krok na drodze do zwycięstwa został postawiony przez finalistów ubiegłego EU Masters w 22. minucie. Wtedy to zgładzony został Baron Nashor, co oznaczało, że szanse na epicki comeback piratesports zmalały niemal do zera. Niebieskie wieże i inhibitory były błyskawicznie burzone przez pędzących graczy K1ck, a ostatni cios Nexusowi Piratów zadany został w 26. minucie.

Dzięki temu zwycięstwu K1ck może pochwalić się bilansem 7-3, który w samej tabeli przekłada się na drugie miejsce. Na samej górze niezmiennie rządzi AGO ROGUE, a na najniższym stopniu podium wspólnie znajdują się Komputronik H34T i 7more7 Pompa Team. Wszystkie te zespoły będą dziś jeszcze rozgrywać swoje mecze, a transmisję z nich możecie śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu YouTubeZachęcamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której odnośnik znajdziecie poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak z bicza strzelił – za nami rok prowadzenia Rankingu polskich drużyn CS:GO

Gdy 8 lipca 2019 roku prezentowaliśmy wam pierwsze notowanie naszego autorskiego Rankingu polskich drużyn CS:GO, nie wiedzieliśmy do końca czego się s...