STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Mistrzostwa Świata LoL-a mimo wszystko w Chinach? Riot chce rozstrzygnąć turniej w jednym mieście

Świat zmaga się z pandemią koronawirusa od początku tego roku i chociaż w niektórych państwach sytuacja wygląda znacznie lepiej niż w najgorszych momentach, to i tak zasady bezpieczeństwa oraz zdrowy rozsądek nie pozwalają na organizowanie wielkich imprez. Nic więc dziwnego, że fani League of Legends, zwłaszcza po anulowaniu Mid-Season Invitational, zaczęli powątpiewać w to, że będą mogli obejrzeć pełnoprawne Mistrzostwa Świata z dwudziestoma czterema zespołami z całego globu. Okazuje się jednak, że taki scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny, lecz Worldsy z pewnością nie będą wyglądać tak, jak dawniej.

Zgodnie z wcześniejszymi planami Riot Games Worlds 2020 powinny zostać rozegrane w sześciu różnych arenach na terenie Państwa Środka. Jeśli jednak wierzyć doniesieniom dziennikarzy ESPN, tegoroczne Mistrzostwa Świata w LoL-a zostaną w pełni przeniesione do jednego miasta. Wszystko dlatego, że mając na uwadze bezpieczeństwo graczy i pracowników zaangażowanych w organizację turnieju, Riot nie może pozwolić sobie na logistykę polegającą na przenoszeniu graczy z jednego miejsca do drugiego. Informacje, do których dotarło ESPN, sugerują, że wobec powyższego producenci popularnej moby mają zamiar podążyć podobną ścieżką, co włodarze niektórych lig sportów tradycyjnych – ulokować wszystkich uczestników w jednym hotelu i rozegrać cały turniej na jednej arenie. Drużyny musiałyby wówczas pojawić się w Chinach nawet kilka tygodni przed faktycznym rozpoczęciem zawodów, aby odbyć kwarantannę i móc przystąpić do rywalizacji.

Co ciekawe, obostrzenia związane z pandemią koronawirusa niejako rujnują to, czego chciał dokonać Riot na dziesięciolecie League of Legends. Mowa tutaj mianowicie o wspomnianym zorganizowaniu mistrzostw w sześciu różnych lokacjach w Chinach. Niemniej producenci LoL-a nie zamierzają pozostawić fanów z Państwa Środka z pustymi rękoma, gdyż zgodnie z informacjami podawanymi przez ESPN początkowe plany na Worlds 2020 zostaną przeniesione na kolejny rok. Możemy zatem spodziewać się, że w przyszłym roku zobaczymy mistrzostwa, których kolejne etapy będą rozgrywane w sześciu miastach na terenie Chin. To oczywiście oznaczałoby, że Worldsy w Stanach Zjednoczonych zobaczymy dopiero w 2022 roku, a nie w 2021, jak wcześniej zapowiadano.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed paTiTkiem pierwszy turniej w barwach G2. Rusza Vitality European Open w VALORANTA

Niedawno do polskiej historii G2 Esports dopisany został kolejny rozdział, a to za sprawą Patryka "paTiTka" Fabrowskiego, który dołączył do świeżo pow...