fot. Legia Warszawa

Po mistrzostwo Polski na wirtualnej murawie. Ruszają finały Ekstraklasa Games

Miał być turniej lanowy, ale z oczywistych względów wszystko odbędzie się w internecie. Finały Ekstraklasa Games rozegrane zostaną już w ten weekend i będą szansą na to, by zobaczyć w akcji najlepszych graczy w Polsce, którzy rywalizować będą między sobą o krajowy czempionat.

Sobota stać będzie pod znakiem PlayStation 4, bo to właśnie na tej konsoli przyjdzie grać uczestnikom. Uczestnikom, wśród których znajdziemy m.in. Miłosza „milosza93” Bodganowskiego z Legii Warszawa – ten bez wątpienia uchodzić będzie za głównego faworyta do mistrzowskiego tytuły. Pokrzyżować mu plany spróbują jednak m.in. zwycięzca wiosennej rundy, Kamil „Riptorek” Soszyński, czy też Dawid „DawidPLx999” Kamasiński z Cracovii, który wiosną sięgnął po wicemistrzostwo. O ile jednak Riptorek spotka się z miloszem93 już w fazie grupowej, tak DawidPLx999 taką okazję może mieć najwcześniej w play-offach.

Jutro z kolei na serwerze zameldują się zawodnicy Xboksa One. Nie zabraknie Kacpra „FuRMaNa” Furmanka z Lecha Poznań, który okazał się najlepszy zimą, a także Patryka „koniu_94” Jakubczaka z Zagłębia Lubin, czyli zwycięzcę wiosennych zmagań. Niemniej obaj będą musieli mieć się na baczności, bo chrapkę na sukces ma również stary wyjadacz, Bartosz „bejott” Jakubowski z Wisły Kraków. Ale na razie zarówno Furmanek, jak i Jakubczak nie muszą jeszcze obawiać się Jakubowskiego, bo ten trafił do grupy A, gdzie jego rywalem będzie m.in. Gracjan „El Polako” Gołębiowski z Arki Gdynia.

Podział na grupy prezentuje się następująco:


PlayStation 4

Grupa A

Grupa B

BoGyyS milosz93 cyanide DawidPLx999
Riptorek Tomek601 Pontonix300 TheGameSimon

Xbox One

Grupa A

Grupa B

bejott El Polako FuRMaN koniu_94
GentleMike Skobi12 Osken Piterek

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zmagania w ramach finałów Ekstraklasa Games rozpoczynać się będą o godzinie 16:00. Transmisję ze spotkań oglądać będzie można na kanale Polsat Games.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwie porażki i do domu – Illuminar żegna się z 2. tygodniem Eden Arena: Malta Vibes

Można ze sporą dozą pewności przyjąć, że nie tak fani Illuminar Gaming wyobrażali sobie przygodę swoich ulubieńców z drugim tygodniem Eden Arena: Malt...