STS
fot. Illuminar Gaming

Ultraliga: Kolejne rozstrzygnięcia w czołowej szóstce, jeszcze bardziej niejasna sytuacja w dolnych rejonach tabeli

Wtorkowe mecze Alior Bank Ultraligi dobiegły końca. Po dzisiejszych spotkaniach grono drużyn z pewnym miejscem w play-offach rozszerzyło się do pięciu, bowiem dzięki wygranej z K1ck Neosurf slot w kolejnym etapie zagwarantowało sobie Illuminar Gaming. I na tym rozstrzygnięcia w kwestii fazy pucharowej się kończą, ale niespodzianki – nie.

Już w pierwszym dzisiejszym meczu mogliśmy być świadkami zaskakującego rezultatu. Choć po zwycięstwo sięgnął 7more7 Pompa Team, to z całą pewnością nie było to tak kontrolowane spotkanie, jak mogłaby o tym świadczyć różnica w tabeli. Koniec końców piratesports musiało jednak po raz kolejny zaznać goryczy porażki i play-offy raz jeszcze oddaliły się od zespołu Jakuba „Kralzera” Tylmana. Po drugiej stronie bieguna znalazło się wspomniane iHG – Wojciech „Tabasko” Kruza i jego kompani mogą odetchnąć z ulgą i zacząć przygotowania do fazy pucharowej, bo dziś po ekscytującym pojedynku pokonali K1ck i zapewnili sobie miejsce w czołowej szóstce.

Nie mniej zacięte widowisko oglądaliśmy z udziałem drugiej po piratesports drużyny znajdującej się obecnie w strefie spadkowej, czyli PRIDE. Orły dziś podjęły Komputronik H34T i ku zaskoczeniu niemal wszystkich (chyba tylko za wyjątkiem najwierniejszych fanów PRIDE) to ekipa Konrada „itzRenifera” Potępy odniosła zwycięstwo, a duża w tym zasługa m.in. właśnie strzelca PRD. To w połączeniu z porażką Gentlemen’s Gaming w ostatnim dzisiejszym meczu zmniejszyło dystans dzielący Orły oraz Dżentelmenów, co oznacza jeszcze bardziej zażartą walkę o play-offy w wykonaniu tych dwóch formacji (trzech, licząc z ostatnim w tabeli po dzisiejszych starciach piratesports).

Wyniki dzisiejszych meczów Alior Bank Ultraligi:

14 lipca
17:30 piratesports 0:1 7more7 Pompa Team relacja
18:30 Illuminar Gaming 1:0 K1ck Neosurf relacja
19:30 Komputronik H34T 0:1 PRIDE relacja
20:30 Gentlemen’s Gaming 0:1 AGO ROGUE relacja

Klasyfikacja po dzisiejszych meczach:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 11 10 1 91%
2. 7more7 Pompa Team 11 8 3 73%
3. K1ck Neosurf 11 7 4 64%
3. Komputronik H34T 11 7 4 64%
5. Illuminar Gaming 11 6 5 55%
6. Gentlemen’s Gaming 11 3 8 27%
7. PRIDE 11 2 9 18%
7. piratesports 11 1 10 9%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze w ramach Alior Bank Ultraligi już jutro od godziny 17:30. Środowe zmagania zainauguruje pojedynek Gentlemen’s Gaming oraz Illuminar Gaming. Najwięcej emocji zanosi się w drugim spotkaniu, w którym zobaczymy K1ck Neosurf oraz 7more7 Pompa Team. Po więcej informacji dotyczących Alior Bank Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziesiąte zwycięstwo AGO ROGUE w Ultralidze stało się faktem

Na koniec pierwszego dnia szóstego tygodnia Alior Bank Ultraligi AGO ROGUE, po niespełna dwudziestu dwóch minutach, pokonało Gentleman's Gaming. Lider...