Czołowe ekipy świata w najlepsze korzystają z długo wyczekiwanej przerwy wakacyjnej, a Polacy w tym czasie walczą o punkty do światowego rankingu CS:GO. W środę będzie to HONORIS – ekipa Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego podchodzi do trzeciego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes.

W weekend rodzima piątka próbowała zawojować poprzednią odsłonę zmagań, natomiast jej plany o nawiązaniu do sukcesu x-kom AGO z pierwszego tygodnia zderzyły się z rzeczywistością już na etapie fazy grupowej. Teraz mamy nadzieję na to, że HONORIS wzniesie się na wyżyny swoich możliwości i dotrze przynajmniej do ćwierćfinału. Do tego jednak dosyć długa droga, bo naszym rodakom będą potrzebne dwa zwycięstwa. Okazja do przyklepania pierwszego z nich pojawi się w otwierającym meczu z HellRaisers, czyli drużyną nieprzewidywalną, ale raczej w negatywnym tego słowa znaczeniu. Choć trzeba jej przyznać, że ostatni tydzień turnieju od Eden Esports skończyła w najlepszej czwórce, jakby na przekór uzasadnionej krytyce formy.

Jeśli Polakom uda się ograć rywali z Europy Wschodniej, to momentalnie przystąpią do spotkania z AGF Esports lub CR4ZY, którego stawką będzie już pożądany awans do fazy pucharowej. W przeciwnym razie TaZ, NEO oraz koledzy będą mieli kilka godzin spokoju, aby wieczorem wyjść na serwer przynajmniej raz (w najgorszym wypadku) w meczu przegranych. My optymistycznie nie dopuszczamy jednak do siebie scenariusza gier HONORIS o późnej porze i liczymy na załatwienie kwestii play-offów jeszcze przed dobranocką.

Harmonogram grupy HONORIS w Eden Arena: Malta Vibes prezentuje się następująco:

15 lipca
15:00 HONORIS vs HellRaisers BO1 transmisja
16:00 mecz wygranych grupy B BO3
19:00 mecz przegranych grupy B BO3
22:00 decydujący mecz grupy B BO3  
(Kliknij "vs" wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)