Popołudniowo-wieczorne godziny w piątek i sobotę polecamy spędzić wraz z najlepszymi drużynami League of Legends w Europie, czyli oglądając League of Legends European Championship 2020 Summer Split. Po kilkunastodniowej przerwie przedstawiciele tutejszej czołówki wracają do gry, by znów walczyć o ligowe punkty. Czyje poczynania oglądać ze szczególną uwagą i co warto obstawić u STS-u tym razem?

Łatkę "pewniaczka" można dziś przypiąć spotkaniu Rogue vs FC Schalke 04. Podopieczni klubu z Gelsenkirchen od początku tego splitu zawodzą, podczas gdy Łotrzyki grają – niemalże – jak z nut. Doskonale odwzorowuje to tabela, w której zespół Kacpra "Inspireda" Słomy jest jednym z dwóch liderów, podczas gdy jego dzisiejszy rywal zamyka stawkę. Eksperci STS-u zwycięstwo Rogue wyceniają na 1,27, podczas gdy kurs na triumf Schalke to 3,77. Czy jest szansa, że zespół naszych dwóch rodaków zaliczy perfekcyjny tydzień? Ależ oczywiście, jeszcze jak! Do tego potrzebne będzie jednak także zwycięstwo nad graczami Excel Esports, które także wydaje się całkiem prawdopodobne. W tym przypadku kursy ustalone zostały odpowiednio na 1,45 na Rogue i 2,52 na Excel.

Niełatwe zadanie w tym tygodniu ma przed sobą G2 Esports. Zespół Luki "Perkza" Perkovicia, który po krótkiej przerwie wraca dziś do rywalizacji w LEC, mierzył się będzie z Origen, w barwach którego zadebiutuje dziś Jakub "Jactroll" Skurzyński, i MAD Lions. Nierówna forma aktualnych mistrzów Starego Kontynentu sprawia, że porażki w obu przypadkach nie są wykluczone. Jeśli zdecydujemy się na postawienie dwa razy przeciwko G2, to przy stawce 100 PLN nasza wygrana wynieść może aż 506 PLN.


>> Esport w STS <<


Czy Fnatic w końcu na dobre odbije się od dna? Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale piąty tydzień LEC będzie ku temu całkiem niezłą okazją. Oskar "Selfmade" Boderek i jego kompani najpierw zmierzą się z Misfits Gaming, a następnie także z Teamem Vitality. Co oczywiste, żaden z tych zespołów nie odda łatwo punktów rywalowi, ale bez względu na to to właśnie pomarańczowo-czarni są faworytem na papierze. Kurs na triumf polskiego dżunglera w STS-ie wynosi 1,52 w starciu z Misfits i 1,32 w potyczce z Vitality.

Co stałoby się, gdyby stworzyć z tego "tasiemkę"? Dwie porażki G2, a także po dwa zwycięstwa Rogue i Fnatic na jednym kuponie u STS-u dadzą kurs 21,25. Jeśli postawilibyśmy na takie zdarzenie 100 PLN, to do wygrania mielibyśmy aż 1870 PLN.

Pełny harmonogram piątej kolejki LEC 2020 Summer Split znajdziecie poniżej. Aktualne informacje na temat rozgrywek dostępne są w naszej relacji tekstowej.

17 lipca
18:00 Team Vitality vs SK Gaming BO1
19:00 Rogue vs FC Schalke 04 BO1
20:00 Fnatic vs Misfits Gaming BO1
21:00 MAD Lions vs Excel Esport BO1
22:00 Origen vs G2 Esports BO1
18 lipca
17:00 SK Gaming vs FC Schalke 04 BO1
18:00 Excel Esports vs Rogue BO1
19:00 Misfits Gaming vs Origen BO1
20:00 Team Vitality vs Fnatic BO1
21:00 G2 Esports vs MAD Lions BO1