STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar eliminuje Singularity i melduje się w półfinale Eden Arena: Malta Vibes

Illuminar Gaming postawiło kolejny krok w kierunku zwycięstwa w trzecim tygodniu Eden Arena: Malta Vibes. W ćwierćfinale drużyna Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego bardzo pewnie pokonała Team Singularity i awansowała do niedzielnego  półfinału z Hard Legion. Illuminar Gaming 2:0 Team Singularity Mirage 16:8 Nuke 16:13 Vertigo Sobotnia rywalizacja Illuminar Gaming i Teamu Singularity rozpoczęła się od Mirage’a, […]

Illuminar Gaming postawiło kolejny krok w kierunku zwycięstwa w trzecim tygodniu Eden Arena: Malta Vibes. W ćwierćfinale drużyna Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego bardzo pewnie pokonała Team Singularity i awansowała do niedzielnego  półfinału z Hard Legion.

Illuminar Gaming 2:0 Team Singularity
Mirage 16:8 Nuke 16:13 Vertigo

Sobotnia rywalizacja Illuminar Gaming i Teamu Singularity rozpoczęła się od Mirage’a, który był wyborem Polaków. Snax i spółka w związku z przegraną rundą nożową, musieli w pierwszej połowie zająć stronę terrorystów. Od samego początku iHG narzuciło agresywny styl gry i dzięki wysokiej skuteczności strzałów wysunęło się na prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło nawet 7:0. Niestety w końcówce pierwszej połowy Duńczycy nieco się przebudzili i ostatecznie skompletowali pięć oczek. Chwilę po zmianie stron ekipa Antona „notaNa” Pedersena jeszcze bardziej zmniejszyła straty, ale od wyniku 11:8 dla Illuminar do końca rządzili tylko gracze znad Wisły.

W rewanżu obie formacje przeniosły się na Nuke’a, gdzie od samego początku kibice oglądali bardzo wyrównane spotkanie, z minimalną przewagą biało-czerwonych, którzy na przerwę schodzili, prowadząc 9:6. Drugie starcie na pistolety zostało lepiej rozegrane przez Singularity, które nie dało najmniejszych szans stronie atakującej. Terroryści bez bonusowego zastrzyku gotówki musieli kolejne dwie rundy rozegrać ze słabszym wyposażeniem, co naturalnie wykorzystał rywal i doprowadził do remisu. Na szczęście zakup karabinów przez ekipę Pogorzelskiego przywrócił graczy do życia i do nawiązania bezpośredniej walki. Ze względu na bardzo wyrównany poziom, do samego końca trudno było wytypować drużynę, która wygra. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Polacy.

W kolejnym spotkaniu Eden Arena: Malta Vibes Cup zawodnicy polskiej organizacji zmierzą się z Hard Legion, które w swoim ćwierćfinale pokonało HellRaisers. Rywalizacja drużyny Pawła „innocenta” Mocka z rosyjsko-ukraińskim składem zaplanowana jest na niedzielę, na godzinę 19:00. Transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale organizatora.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Giants pokonane! Arcane Wave pozostaje w grze o triumf w DreamHack Showdown Summer

Arcane Wave pozostaje przy życiu! Polski skład zaczął sobotnie zmagania w ramach DreamHack Showdown Summer 2020 od zwycięstwa nad Vodafone Giants i ko...