STS
fot. Maciej Kołek/x-kom team

Łatwo, szybko i przyjemnie. G2 z paTiTkiem w składzie w finale WePlay! Invitational

G2 Esports już tylko o krok od drugiego z rzędu triumfu w zawodach z cyklu IGNITION SERIES. Ekipa, której członkiem jest Patryk „paTiTek” Fabrowski pokonała dziś węgierskie need more DM i w niedzielnym finale WePlay! Invitational zmierzy się z fish123 w walce o 25 tysięcy dolarów. G2 Esports 2:0 need more DM Bind 13:3 Ascent […]

G2 Esports już tylko o krok od drugiego z rzędu triumfu w zawodach z cyklu IGNITION SERIES. Ekipa, której członkiem jest Patryk „paTiTek” Fabrowski pokonała dziś węgierskie need more DM i w niedzielnym finale WePlay! Invitational zmierzy się z fish123 w walce o 25 tysięcy dolarów.

G2 Esports 2:0 need more DM
Bind 13:3 Ascent 13:7

Już od pierwszych minut G2 zdecydowanie rządziło na serwerze. Międzynarodowy skład z marszu zdobył cztery pierwsze rundy i dopiero wtedy pozwolił sobie na wpadkę – jak się potem okazało, jedną z niewielu. Teoretycznie ten pojedynczy sukces powinien dać Węgrom sygnał do ataku, ale tak się nie stało. Nadal mieli oni bowiem ogromne problemy z nacieraniem na BS-y rywali i do końca pierwszej połowy udało im się skutecznie zaatakować jeszcze tylko raz, czego następstwem był mało chwalebny rezultat 2:10. Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie, a paTiTek i jego koledzy wciąż przeważali, dzięki czemu już po chwili mogli świętować okazałe zwycięstwo w stosunku 13:3. Spora w tym zasługa samego Polaka, który potyczkę zakończył z aż 26 fragami na koncie – żaden inny zawodnik nie przebił bariery dwudziestu eliminacji.

Mimo tego niepowodzenia need more DM nie poddało się i na Ascent pojawiło się podwójnie zmotywowane. I to przyniosło wymierne efekty, bo Węgrzy w pierwszych minutach grali z G2 jak równy z równym, chociaż warto zauważyć, że to oni znajdowali się po teoretycznie łatwiejszej stronie. Tak czy inaczej, nie miało to większego znaczenia, bo z czasem Fabrowski i spółka powrócili na zwycięską ścieżkę i jeszcze przed przerwą wypracowali sobie ośmiopunktowe prowadzenie. Prowadzenie, które w drugiej połowie jeszcze tylko wzrosło, gdyż gracze NMDM całkowicie odpadli z sił, a ostatni zryw tuż przed końcem meczu niewiele zmienił, bo i tak koniec końców przegrali oni 7:13.


Przed nami już tylko wielki finał WePlay! Invitational, który odbędzie się 19 lipca o godzinie 18:00. W nim zobaczymy w akcji graczy G2 Esports oraz łączonych ostatnio z transferem do Teamu Liquid zawodników fiash123.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Arcane Wave tuż za podium DreamHack Showdown Summer 2020

Przygoda Arcane Wave z DreamHack Showdown Summer 2020 dobiegła końca. Polski skład, który drugi dzień imprezy zaczął od zwycięstwa nad Vodafone Giants...