Imponujący weekend Illuminar Gaming w ramach Eden Arena: Malta Vibes zakończył się wielkim triumfem Polaków, których w roli zmiennika wspierał Karol "rallen" Rodowicz. W finale internetowego turnieju drużyna Pawła "innocenta" Mocka pokonała FATE Esports i zgarnęła główną nagrodę w postaci 25 tysięcy dolarów.

Illuminar Gaming 2:0 FATE Esports
Mirage 16:4 Inferno 16:9  Train 

Niedzielny finał rozpoczął się na Mirage'u, który został wybrany przez piątkę Bułgarów. To jednak nie ekipa Yanko "blockera" Panova kontrolowała początek meczu. Illuminar po stronie broniącej co rundę miażdżyło swojego przeciwnika i bardzo szybko na tablicy wyników pojawiło się prowadzenie graczy znad Wisły. Z każdą minutą przewaga iHG rosła, a bezradni terroryści musieli zadowolić się ledwie dwoma wygranymi rundami w pierwszej połowie. Wysokie tempo ekipa innocenta utrzymała po zmianie stron i od razu po rundzie pistoletowej Polacy postawili kropkę nad i, zwyciężając 16:4.

CZYTAJ TEŻ:
Pięć polskich ekip w czwartym tygodniu Eden Arena: Malta Vibes

Po krótkiej przerwie obie formacje przeniosły się na Inferno, gdzie znowu oglądaliśmy kapitalną postawę Illuminar. Podopiecznym Adriana "IMD" Piepera nie przeszkodził fakt, że przegrali starcie na noże i pierwszą połowę mapy musieli rozegrać po stronie atakującej. Dziś nie był to powód do obaw, bowiem piątka Polaków ponownie "przejechała się" po FATE i przy wyniku 7:2 zapowiadał się kolejny pogrom. Niestety ekipie Mocka nie udało się utrzymać wysokiego tempa, dlatego pierwsza połowa zakończyła się rezultatem tylko 8:7 dla rodaków. Rozbudzone nadzieje Bułgarów szybko zgasły po przegranych kolejnych pistoletach i dwóch następnych rundach ze słabym wyposażeniem. Niewiele zmieniło się też, gdy drużyna dowodzona przez blockera dokonała zakupów. Dominacja Illuminar Gaming trwała w najlepsze i zakończyła się zwycięstwem 16:9.

Klasyfikacja generalna trzeciego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes prezentuje się następująco:

1. Illuminar Gaming 25 000 $
2. FATE Esports 10 000 $
3-4. ALTERNATE aTTaX, Hard Legion Esports 2 500 $
5-8. CR4ZY, Gambit Youngsters, HellRaisers, Team Singularity
9-12. Actina PACT, AGF Esport, AVEZ Esport, Syman Gaming
13-16. Budapest Five, HONORIS, Lyngby Vikings, S-Gaming