Choć faza zasadnicza czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi powoli zbliża się do końca, to zawodnicy nie zwalniają, a wręcz podkręcają tempo, jeżeli chodzi o indywidualne zagrania mechaniczne. W dzisiejszym zestawieniu najlepszych playsów kolejki każdy znajdzie coś dla siebie – poczynając od ryzykownego dive'a, poprzez spektakularną kradzież smoka, na wyjątkowym jubileuszu kończąc. Przed Wami pięć najlepszych momentów szóstego tygodnia Ultraligi!

5. Nie zbliżać się! Piraci nurkują!

W ubiegłym tygodniu na piracką łajbę wkroczył nowy majtek. Mateusz "Jaqen" Góral zastąpił Dawida "sheru" Wojewodę na topie, gdzie razem z Adrianem "adrianem" Jackowskim wspólnie przeciągnęli pod kilem Jakuba "Sinmivaka" Ruckiego. Zawodnik 7more7 Pompa Team przez moment próbował wypłynąć na powierzchnię, lecz po chwili gryzł już piach. Za zagranie szczególnie docenić należy dżunglera piratesports, który najpierw przyjął na siebie perfekcyjnie wyliczoną ilość obrażeń, po czym popisał się efektownym połączeniem Haymaker + Flash.

4. Jak w pojedynkę pokonać H34T? Wyjaśnia profesor Garp

Orły zaliczyły fatalny początek, ale im bliżej końca rozgrywek, tym przyjemniej się na nie patrzy. W szczególności błyszczy czeski zaciąg, czyli Jakub "Garp" Novotný i Libor "Proker" Král. Dziś wyróżniamy pierwszego z wymienionych graczy PRIDE. Garp praktycznie samodzielnie odwrócił losy jednej z najważniejszych walk drużynowych w spotkaniu z Komputronik H34T, a jego Vladimir z pewnością będzie śnił się po nocach Piotrowi "Glebo" Dąbrowskiemu i Dominikowi "Zamulkowi" Bieli.

3. Bo jak nie Melonik, to kto?

Dawid „Melonik” Ślęczka ma za sobą naprawdę świetny sezon. Toplaner Illuminar Gaming jest chyba najstabilniejszym punktem drużyny i już nie raz popisywał się nietuzinkowymi zagraniami, które ratowały jego kompanów. Dziś jego spektakularne wejście Kennenem w niczego nieświadomych zawodników Gentlemen's Gaming wystarczyło, by zajął on trzecią lokatę w naszym cotygodniowym zestawieniu.

2. Two guys, one itzRenifer

Komputronik H34T to drużyna, po której niczego nie można się spodziewać. Z jednej strony wygrywa ona z AGO ROGUE i K1ck Neosurf w jednym tygodniu, a z drugiej... w meczu z PRIDE traci Smoka Starszego, mając do dyspozycji smite'a i przewagę liczebną. Stało się to za sprawą Konrada "itzRenifera" Potępy, który postanowił w pojedynkę zmierzyć się z Glebo, Kristianem "Chrisem" Dobrzańskim i smokiem. Najpierw sytuację podgrzało kilka Mystic Shotów i autoataków, a potem potężny Trueshot Barrage, który nie tylko zgładził Eldera, ale też skutecznie przystrzygł paski zdrowia graczy H34T. Na tyle skutecznie, że Renifer nie tylko podebrał smocze wzmocnienie, ale też dokonał egzekucji na bezbronnych przeciwnikach.

1. Wszystkiego najlepszego, bucu!

Nasz ranking kończymy pięknym jubileuszem. Marcin "bucu" Świech ustrzelił w zeszłym tygodniu swoje 300. zabójstwo w Ultralidze! Ważne jednak jest nie tylko samo osiągnięcie, ale też styl, w jakim midlaner H34T do niego dotarł. W niezwykle zaciętej walce drużynowej jego LeBlanc poskakała między rozwścieczonymi graczami PRIDE i z zimną krwią wyeliminowała Prokera, za którego nagrodą był aż tysiąc sztuk złota! Gratulujemy Marcinowi i życzymy kolejnych trzystu (a może i więcej) zabójstw na polskiej i zagranicznej scenie LoL-a!

Miejmy nadzieję, że w ostatnim tygodniu sezonu zasadniczego Alior Bank Ultraligi również nie raz zachwycimy się indywidualnymi popisami samej śmietanki polskiego League of Legends. Rozgrywki rozpoczną się już dziś o 17:30, a po więcej informacji dotyczących czwartego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej.