Stracie dwóch drużyn zainteresowanych trzecią pozycją na koniec fazy zasadniczej otworzyło środowe zmagania w ramach czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi. Ostatecznie to K1ck Neosurf zwyciężyło Komputronik H34T, dzięki czemu zrównało się wynikiem w tabeli ze swoim dzisiejszym rywalem i zdobywcę najniższego stopnia podium rozgrywek grupowych wyłoni dopiero dogrywka.

Komputronik H34T 0:1 K1ck Neosurf
Glebo
Gangplank
iBo
Malphite
Chris
Nidalee
Shlatan
Lee Sin
bucu
Talon
Matislaw
Karma
Zamulek
Aphelios
Puki Style
Ashe
xCharm
Taric
Mystiques
Nautilus

Ekipa Mateusza "Matislawa" Zagórskiego po wczorajszym pokonaniu AGO ROGUE musiała być w dobrym nastroju. Gracze portugalskiej organizacji wiedzieli, że na drodze do podium postawili ogromny krok, ale w środę muszę zrobić jeszcze większy i pokonać swojego bezpośredniego rywala. Od samego początku K1ck było agresywne i dominujące. Jeszcze przed piętnastą minutą strona czerwona prowadziła w zabójstwach 9:2, miała na swoim koncie dwie zburzone wieże i, co oczywiste, dużo więcej złota. Różnica w przedmiotach oraz poziomach sprawiła, że walki drużynowe z ogromną łatwością padały na korzyść Zagórskiego i spółki.

Srebrny medalista wiosennej edycji European Masters 2020 nie miał problemu, by dokończyć spotkanie z  Komputronik H34T. Drużyna Krystiana "Chrisa" Dobrzańskiego co chwilę musiała godzić się ze stratą kolejnych struktur, a to powodowało konieczność poruszania się wyłącznie w pobliżu swojej bazy. Brak walki o neutralne cele na Summoner's Rifcie było na rękę K1ck, które zgładziło Herolda, Smoki i Nashora, a śmiertelny cios zadało kilka sekund po trzydziestej minucie.

W kolejnym spotkaniu Alior Bank Ultraligi zobaczymy starcie PRIDE i Gentlemen’s Gaming. Spotkanie to będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Po więcej szczegółów dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej.