fot. Riot Games

System rankingowy VALORANTA czekają ogromne zmiany?

Od kilku tygodni gracze VALORANTA mogą rywalizować w grach rankingowych i zdobywać coraz to wyższe dywizje. Wszystko wskazuje na to, że wraz z nadchodzącym drugim aktem, system ulegnie sporym zmianom.

Obecnie rywalizacja opiera się na ośmiu poziomach umiejętności, z czego siedem z nich podzielonych jest jeszcze na trzy stopnie, a ostatni – Radiant – traktowany jest już jako grupa najlepszych zawodników. Niewykluczone, że wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu tryb rankingowy zostanie rozwinięty i wydłuży się droga do awansu. Zamiast trzech szczebli każdej dywizji, niebawem ma być ich pięć.

Według nieoficjalnych informacji zmieni się także wygląd ikon poziomów, które wraz z awansami będą miały charakterystyczne cechy. Zaczynać się będzie od prostego trójkąta, a zakończy na figurze zdobionej specjalną ramką. Gracze VALORANTA powinni także zauważyć graficzną korektę informacji o zwiększonej lub zmniejszonej randze. Obecnie są to zwykłe strzałki, a po aktualizacji mogą je zastąpić ozdobne strzały w kolorach aktualnego poziomu.

fot. twitter.com/ValorLeaks

Kiedy możemy spodziewać się poprawionego systemu rankingowego? Plotki mówią, że na początku sierpnia, gdy zakończy się akt pierwszy i na serwery VALORANTA wprowadzone zostaną także inne spore zmiany przed kolejnym etapem. Według serwisu Dexerto wtedy może również dojść do resetu rang.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... Gambit zadziwia wszystkich i wygrywa Majora

Do pewnego momentu Majory CS:GO były jednymi z najbardziej przewidywalnych turniejów na esportowej scenie. Bo chociaż co jakiś czas pojawiała się druż...