Letni sezon francuskiej ligi League of Legends rozpoczyna się w najbliższy wtorek. Po raz kolejny będziemy mogli oglądać trzech zawodników z Polski. Tobiasz "Agresivoo" Ciba i Damian "Lucker" Konefał zostali na kolejny sezon w akademiach drużyn z League of Legends European Championship, a Mateusz "Kikis" Szkudlarek reprezentuje Team MCES, w którego szeregach doszło właśnie do zmiany.

Kikis i spółka widocznie nie osiągnęli zamierzonego rezultatu w turnieju Underdogs 2020, przegrywając w ćwierćfinale z Misfits Premier 1:3, więc organizacja zdecydowała się wymienić jednego z graczy przed startem La Ligue Française 2020 Summer Split. Do MCES dołączył były zawodnik akademii Misfits, Nicolas "Decay" Gawron, a poprzedni środkowy zespołu z Marsylii, David "Jester" Ta, przeszedł do hiszpańskiego eMonkeyz.

Z racji na późny start ligi francuskiej w tym sezonie kwalifikacja na European Masters wygląda zgoła inaczej. Przez najbliższe trzy tygodnie drużyny zagrają w sumie siedem spotkań, a następnie pięć najlepszych zespołów weźmie udział w czterodniowym gauntlecie. Wejście w sezon jest z tego powodu dużo ważniejsze niż zwykle. Team MCES już w najbliższym tygodniu zmierzy się z aktualnymi mistrzami EUM z LDLC OL, akademią Misfits i Teamem Solary.

Tak prezentuje się skład Teamu MCES na letni sezon LFL:

Mateusz "Kikis" Szkudlarek
Charly "Djoko" Guillard
Nicolas “Decay” Gawron
Pierpaolo "Saddy" Oliva
Amaury "Moopz" Minguerche

Wszystkie mecze francuskiej ligi League of Legends można oglądać na kanale O'Gaming.