fot. Fnatic

Fnatic wraca do gry? Ekipa Selfmade’a lepsza od Origen w LEC

Po kilku słabszych tygodniach w wykonaniu Fnatic, pomarańczowo-czarni nareszcie wzięli się w garść i pokazali bardzo dobrą Ligę Legend w starciu z Origen w League of Legends European Championship 2020 Summer. Dla ekipy Oskara „Selfmade’a” Boderka jest to siódme zwycięstwo w tym splicie.

Origen Origen 0:1 Fnatic
Alphari
Karma
Bwipo
Gangplank
Xerxe
Kha’Zix
Selfmade
Sett
Nukeduck
Sylas
Nemesis
Corki
Upset
Ezreal
Rekkles
Jhin
Jactroll
Bard
Hylissang
Pyke

Nie najlepsze zanurkowanie w wykonaniu Origen dało co prawda pierwszą krew Andreiowi „Xerxe” Dragomirowi, ale Rumun ułamek sekundy później sam pożegnał się z życiem. Jakby tego było mało, również Jactroll został wysłany chwilę później do fontanny i na delikatnym prowadzeniu było Fnatic. Pomarańczowo-czarni na tym nie poprzestali – w kolejnych minutach zdobyli Smoka Górskiego oraz dwie kolejne eliminacje. Drugi z potworów również powędrował na konto ekipy polskiego dżunglera, która znalazła się o dwa smoki od Duszy Smoka Ognistego. Dodatkowo kolejne zabójstwa pozwoliły Fnatic na zbudowanie sobie czterech tysięcy sztuk złota przewagi po kwadransie gry.

Tak duża różnica oznaczała, że Fnatic mogło bez żadnych problemów pokonać pierwszego ze Smoków Ognistych, co postawiło Origen pod ścianą. Ponadto potrójne zabójstwo Gangplanka w południowej dżungli zakończyło kolejny udany teamfight dla wicemistrzów Europy, którzy powiększyli przewagę w finansach do siedmiu tysięcy. Czwarty drake także został unicestwiony przez pomarańczowo-czarnych w 22. minucie, a ci znaleźli się na ostatniej prostej prowadzącej do ostatecznego triumfu. W finalnej walce przy Prastarym Smoku Fnatic przypieczętowało swój triumf i zakończyło spotkanie.

Za kilka minut rozpocznie się drugie i zarazem ostatnie dzisiejsze starcie z Polakami w składzie. Naprzeciw siebie staną G2 Esports Marcina „Jankosa” Jankowskiego oraz Rogue, w którego składzie grają Kacper „Inspired” Słoma oraz Oskar „Vander” Bogdan. To spotkanie będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiana w drużynie Kikisa na kilka dni przed startem LFL

Letni sezon francuskiej ligi League of Legends rozpoczyna się w najbliższy wtorek. Po raz kolejny będziemy mogli oglądać trzech zawodników z Polski. T...