Już za kilka godzin rozpocznie się Gold Club World Cup. Jest to drużynowy turniej Hearthstone'a, w którym zobaczymy cztery najlepsze zespoły z chińskiego Gold Series oraz cztery zaproszone ekipy z Zachodu. Zawody odbędą się w formacie Last Hero Standing w systemie BO5.

W Gold Series brało udział osiem zespołów. Ostatecznie zawody w najlepszej czwórce zakończyły Invictus Gaming, Lucky Future, Royal Never Give Up i World Elite. W czterech zaproszonych drużynach zobaczymy aż 11 graczy z Europy. Jedynie w barwach Team Liquid wystąpi zawodnik ze Stanów Zjednoczonych i były wicemistrz świata, Frank "Fr0zen" Zhang. Oprócz Liquid zaproszenie otrzymały: G2 Esports, FC Barcelona i T1. Drużyny zostały przydzielone do dwóch grup, a z każdej z nich do półfinałów wejdą dwa zespoły.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

FC Barcelona Invictus Gaming G2 Esports Lucky Future
Team Liquid Royal Never Give Up T1 World Elite

W trakcie wydarzenia odbędą się również zawody w trybie ustawki. Drużyny wysłały po trzech graczy do każdej z konkurencji. Niektórzy zawodnicy będą próbowali swoich sił w dwóch turniejach naraz. Na przykład skład FC Barcelony jest identyczny w obu trybach.

Pierwsze spotkania rozpoczną się o 12:00, a sam turniej potrwa do końca tygodnia. Finały rozgrywek zaplanowane są na 2 sierpnia. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć z angielskim komentarzem na kanale Hearthstone Esports