Tydzień po tym, jak zakończyły się zmagania w Europie, poznaliśmy mistrzynie DreamHack Showdown Summer 2020 w Ameryce Północnej. Tymi ostatecznie okazały się zawodniczki CLG Red, które w wielkim finale pokonały inne faworytki, reprezentantki Dignitas.

Mounira "GooseBreeder" Dobie i jej koleżanki przygodę z imprezą zaczęły od drugiej rundy górnej drabinki, mierząc się wówczas z That's what she said. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem podopiecznych Counter Logic Gaming wynikiem 2:0 – taki sam rezultat padł także później w finale drabinki wygranych, gdzie CLG natrafiło na Dignitas. Tym samym to właśnie złożona z czterech Amerykanek i Kanadyjki drużyna jako pierwsza mogła świętować awans do decydującego spotkania.

Z kolei zwyciężczynie ostatniej edycji Intel Challenge Katowice musiały jeszcze poradzić sobie z Able Esports White. I poradziły sobie całkiem gładko, gromiąc rywalki 16:3 i 16:2. Wobec tego CLG Red i Dignitas zmierzyły się ze sobą ponownie, tym razem w wielkim finale. I tym razem na dwóch mapach się nie skończyło, bo oglądaliśmy pełny pojedynek BO3. Co więcej, na decydującym o losach mistrzostwa Nuke'u miała miejsce nawet dogrywka i dopiero po niej ekipa GooseBreeder mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Końcowa klasyfikacja DreamHack Showdown Summer 2020 w Ameryce Północnej prezentuje się następująco:

1. CLG Red 10 000 $
2. Dignitas 6 000 $
3. Able Esports White 4 000 $
4. That's what she said 3 000 $
5-6. Dangerous Game, silhouette 1 000 $