fot. Blizzard/Robert Paul

Nie T1 i nie TSM! Ekipa mistrza świata Overwatcha wygrywa PAX Arena w VALORANTA

Europa tak naprawdę stawia dopiero pierwsze kroki na drodze do profesjonalizacji sceny VALORANTA. Tymczasem w Ameryce Północnej mamy już od groma organizacji, które przez ostatnie dni rywalizowały ze sobą w ramach PAX Arena Invitational, kolejnej imprezy z cyklu IGNITION SERIES.

W sumie na linii startu pojawiło się dwadzieścia formacji, wśród których można było znaleźć m.in. debiutujące Complexity Gaming oraz Renegades. Drużyny te nie spisały się jednak najlepiej i odpadły z rywalizacji już w fazie grupowej – podobnie jak 100 Thieves Spencera „Hiko” Martina. Na drugim biegunie znalazły się natomiast T1, Gen.G Esports czy Sentinels, które  w pierwszym etapie ani razu nie doznały goryczy porażki. Równie dobrze wypadł także TSM, czyli triumfator poprzedniego turnieju z serii, T1 x Nerd Street Gamers Showdown.

A potem w play-offach ci najwięksi zaczęli się nawzajem eliminować. Już w ćwierćfinale z marzeniami o mistrzowskim tytule pożegnały się m.in. T1 i Gen.G, zaś w półfinale podobny los spotkał TSM i jedyny w stawce zespół bez organizacji, Homeless. W efekcie w meczu finałowym naprzeciwko siebie stanęły Cloud9 oraz Sentinels. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się po czterech mapach, z czego trzy wygrali Jay „sinatraa” Won i jego koledzy, zapewniając tym samym swojej drużynie pierwszy sukces w jej krótkiej historii.

Końcowa klasyfikacja PAX Arena Invitational prezentuje się następująco:

1. Sentinels 10 000 $
2. Cloud9 5 000 $
3-4. Homeless, TSM 3 000 $
5-8. Team Envy, Gen.G Esports, Immortals, T1 1 000 $
9-12. Built By Gamers, Complexity Gaming, Mixup, Way 2 French
13-16. 100 Thieves, Echo 8, Prospects, Renegades
17-20. 100 Blifted, Team Kephrii, Team Mang0, Team Owl
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Faza zasadnicza LVP SLO na ostatniej prostej. Przed nami superweek!

Za nami sześć tygodni rozgrywek w lidze hiszpańskiej. Każda z drużyn zdążyła rozegrać już 13 spotkań, ale w tabeli jeszcze wiele może się zmienić. Eki...