Będące na ostatniej prostej play-offy PG Nationals wyłoniły dwóch kolejnych uczestników letniej edycji European Masters 2020. Awans Racoon do finału rozgrywek we Włoszech sprawił, że w starciu czołowych europejskich lig zobaczymy także Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika.

Midlaner Racoon, by zgarnąć bilet na EU Masters, musiał przejść długą i męczącą drogę, bowiem porażka z Samsung Morning Stars w półfinale drabinki wygranych sprawiła, że trójka Włochów, Polak i Norweg w każdym kolejnym meczu nie mogli popełnić najmniejszego błędu. Zaczęło się od wielkich emocji i aż pięciu map z Cyberground, ale później przyszło przekonujące zwycięstwo z Outplayed (3:1).

W kluczowym o losie awansu meczu Racoon spotkało się z Mkers, czyli drużyną Artura "Zwyroo" Trojana. Starcie dwóch midlanerów znad Wisły skończyło się triumfem Fresskowego, bowiem to jego ekipa wygrała 3:1 i tym samym wyeliminowała najlepszy zespół fazy zasadniczej PG Nationals tuż przed finałem. Teraz przed Racoon kilka dni przerwy, a 2 sierpnia odbędzie się finał fazy pucharowej przeciwko Samsung Morning Stars.

Dla Przewoźnika będzie to idealna okazja do rewanżu, przy zapewnionym udziale w fazie wstępnej European Masters i z szansą na grę już w etapie głównym. Warunkiem będzie ogranie w meczu BO5 ekipy Frederika "Guubiego" Mortensena.

Obecnie na liście uczestników letniej edycji European Masters 2020 mamy aż dziewięciu Polaków: pięciu z 7more7 Pompa Teamu, trzech z AGO ROGUE i jednego z Racoon.

Aktualna lista uczestników Euroupean Masters 2020 prezentuje się następująco:

AGO ROGUE 7more7 Pompa Team  Racoon Samsung Morning Stars
WLGming Esports Intrepid Fox Gaming Electronik Generation SAMCLAN Esports Club