7more7 Pompa Team Academy po pięciu emocjonujących mapach pokonał 3:2 Team ESCA Gaming i zakwalifikował się do turnieju promocyjnego. Już w najbliższy czwartek akademia Pompy zmierzy się z soon to be named w wielkim finale drugiej dywizji Ultraligi.

Raczej mało kto spodziewał się tak zaciętego pojedynku, wszak w pierwszej rundzie play-offów ESCA nie było w stanie ugrać ani jednej mapy przeciwko akademii PT. Tym razem ekipa Patryka "Bolszaka" Jażdzewskiego już w pierwszym spotkaniu po dwóch zabójstwach wokół środkowej alei zapewniła sobie przewagę we wczesnym etapie gry. Team ESCA Gaming od tej pory kontrolował sytuację na mapie i szybko zdobył duszę smoka powietrznego, a następnie wzmocnienie starszego smoka. Dodatkowo kompozycja drużyny Dawida "Dawidsonka" Trojanowskiego była znacznie silniejsza w late game. Tym samym pierwsza mapa padła łupem ESCA.

Dwa następne spotkania już bez problemu wygrała akademia Pompy. Kiedy w czwartej grze po raz kolejny zawodnicy spod szyldu organizacji Sergiusza "Nitrozyniaka" Górskiego wypracowali sobie sporą przewagę w złocie, większość osób spodziewała się szybkiego zakończenia meczu wynikiem 3:1. W pewnym momencie Artur "Rybson" Gębicz i spółka widocznie się rozluźnili i bardzo często zdarzało się im być wyłapywanym. Darmowe zabójstwa pozwoliły zawodnikom ESCA wrócić do gry i doprowadzić do decydującego starcia. Na początku piątej mapy niewiele się działo, a całą serię zakończył jeden zdecydowanie wygrany przez akademię Pompy teamfight.

Tym zwycięstwem Pompa Team Academy zapewnił sobie występ w turnieju promocyjnym. W walce o miejsce w piątym sezonie Ultraligi zmierzy się z piratesports lub PRIDE. Piraci, którzy zakończyli fazę zasadniczą na 7. miejscu, mają prawo wyboru przeciwnika pomiędzy soon to be named a właśnie akademią Pompy.

W pierwszym sezonie drugiej dywizji Ultraligi czeka nas jeszcze tylko jeden mecz. W czwartek o 17:00 w wielkim finale ponownie zobaczymy starcie Sebastiana "Colora" Czyżyka z Marcinem "Unknownem" Kubickim. Ostatnim razem pojedynek zakończył się reverse sweepem, więc po raz kolejny możemy być świadkami bardzo zaciętego spotkania.

27 lipca

Finał drabinki przegranych

17:00 Team ESCA Gaming 2:3 Pompa Team Academy BO5

Tak prezentuje się aktualna drabinka play-offowa drugiej dywizji Ultraligi:

Półfinał UB Finał UB Wielki finał
soon to be named 3
piratesports Academy 0
soon to be named 3
Pompa Team Academy 2
Pompa Team Academy 3 soon to be named 0
Team ESCA Gaming 0 Pompa Team Academy 0
1. runda LB Finał LB
Pompa Team Academy 3
piratesports Academy 0 Team ESCA Gaming 2
Team ESCA Gaming 3

Po więcej szczegółów zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.