Przed nami piąty już tydzień rywalizacji w ramach Eden Arena: Malta Vibes. I tym razem wśród uczestników online'owych zmagań nie zabraknie drużyn z Polski, które tym razem pojawią się na linii startu w liczbie trzech.

Najwcześniej walkę o play-offy rozpocznie HONORIS, które znalazło się w grupie A. Poza zespołem Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego zobaczymy tam również Ukraińców z CR4ZY czy też zwycięzcy pierwszego tygodnia z Nordavind Niełatwe zadanie czeka na AVEZ Esport – popularnym Ośmiornicom przyjdzie mierzyć się z Gambit Youngsters oraz akademią Natus Vincere, a przecież nie wolno też lekceważyć Skandynawów z Apeks, na których czele stoi słynny Dennis "dennis" Edman. Potem przyjdzie pora na Illuminar Gaming, które prawdopodobnie (acz nie na pewno) znowu w roli zmiennika wspierać będzie Tomasz "phr" Wójcik. A wspierać będzie w czym, bo na drodze iHG staną m.in. uczestnicy ubiegłorocznego berlińskiego Majora z Hard Legion Esports i Syman Gaming.

Podział grup piątego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

CR4ZY HONORIS Apeks AVEZ Esport
Nordavind S-Gaming.pro Gambit Youngsters NAVI Junior

Grupa C

Grupa D

GamerLegion Hard Legion Esports ALTERNATE aTTaX Budapest Five
Illuminar Gaming Syman Gaming Lyngby Vikings TBA

Spotkania piątego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes będzie można oglądać wraz z angielskim komentarzem pod tym oraz pod tym adresem. Zmagania odbędą się między 30 lipca a 3 sierpnia, zaś ich zwycięzca zgarnie główną nagrodę w postaci 25 tysięcy dolarów.