W 2017 roku wspólnie zadziwili świat, wygrywając rozgrywanego w Krakowie Majora CS:GO, teraz zaś ich drogi ponownie się zejdą. Po niespełna dwóch latach przerwy pozostający ostatnio bez stałego zatrudnienia Abay "Hobbit" Khasenov ponownie przywdzieje barwy Gambit.

26-letni dziś Kazach na salony światowego Counter-Strike'a wszedł właśnie po transferze do Gambit Esports, który miał miejsce w październiku 2016 roku. Wówczas mało kto spodziewał się, że niespełna rok później on i jego koledzy będą mogli świętować zajęcie pierwszego miejsca podczas PGL Major Kraków 2017. Sukces ten był zresztą w sporej mierze zasługą właśnie Khasenova, który na koniec roku został umieszczony na 11. miejscu prowadzonej przez HLTV listy najlepszych graczy globu. Wydawało się, że transfer do lepszej ekipy jest tylko kwestią czasu – wielu wróżyło Hobbitowi angaż w Natus Vincere. Finalnie jednak w listopadzie 2018 roku wylądował on w HellRaisers, gdzie nie prezentował się już tak dobrze i szybko został odsunięty do składu, a następnie wypożyczony do Winstrike Teamu.

Od początku tego miesiąca kazachski strzelec pozostawał jednak bezrobotny i nie było jasne, gdzie będzie kontynuować swoją karierę. Wtedy pomocną dłoń wyciągnął do niego były pracodawca, proponując mu miejsce w Gambit Youngsters. – Moja misja związana z powrotem do domu rozpoczęła się, gdy tylko opuściłem Gambit jesienią 2018 roku. Czekałem właśnie na tę ofertę, by móc powrócić jako bardziej dojrzały i ułożony gracz. Teraz będę musiał lepiej poznać się z chłopakami, by wytworzyć odpowiednią synergię, dlatego też proszę fanów Gambit o wspieranie nas w tym przejściowym okresie – przyznał sam Hobbit w oficjalnym oświadczeniu. Co ciekawe, na ten moment organizacja nie zamierza żegnać żadnego z dotychczasowych członków formacji i zamiast tego chce przez najbliższe miesiące poeksperymentować z sześcioosobowym składem.

W tej sytuacji skład Gambit Youngsters prezentuje się następująco:

  • Vladislav "nafany" Gorshkov
  • Anton "supra" Tšernobai
  • Dmitry "sh1ro" Sokolov
  • Timofey "interz" Yakushin
  • Sergey "Ax1Le" Rykhtorov
  • Abay "Hobbit" Khasenov
  • Ivan "F_1N" Kochugov – trener