Wczoraj w Alior Bank Ultralidze byliśmy świadkami niemałej niespodzianki, gdyż w pierwszym starciu play-offów to Komputronik H34T uchodziło za faworyta, a mimo to uległo 1:3 Gentlemen's Gaming. Czy i dziś fani, eksperci i obserwatorzy League of Legends zostaną wprawieni w osłupienie? Przekonamy się wieczorem po tym, jak zakończy się starcie K1ck Neosurf z Illuminar Gaming!

K1ck Neosurf vs Illuminar Gaming
17:00

W fazie zasadniczej czwartego sezonu Mistrzostw Polski LoL-a obie formacje prezentowały nierówną formę, w wyniku czego zmagania zakończyły w środkowej części tabeli. K1ck uplasowało się na czwartym miejscu (po porażce z H34T w dogrywce), natomiast IHG znalazło się tuż za swoim dzisiejszym rywalem. Bezpośrednie mecze z tego sezonu nie wskazały jednoznacznie, kto z tej dwójki jest lepszy. Pierwszy bój padł bowiem łupem podopiecznych Pawła "delorda" Szabli, a w drugim triumfowała ekipa Jakuba "bezuma" Iwanickiego.

Reprezentanci K1ck Neosurf mogą pochwalić się zdecydowanie większym doświadczeniem. W swoim składzie mają przecież między innymi Łukasza "Pukistyle'a" Zygmunciaka, który na scenie League of Legends jest niemalże od początku jej istnienia czy Marcina "iBo" Lebudę, który w swojej karierze reprezentował wiele czołowych rodzimych i zagranicznych drużyn. Czy to jednak wystarczy do osiągnięcia sukcesu i pozostania w grze o letnią edycję European Masters? Wpadki, jakie przydarzyły się tej formacji w fazie zasadniczej, wskazują, że nic nie jest przesądzone.

Illuminar w tym splicie postawiło na połączenie młodości – w postaci chociażby Adriana "Odiego11" Kruka i Kacpra "Czypsy" Zaparuchy – z doświadczeniem Wojciecha "Tabasko" Kruzy. Czy ta mieszanka do tej pory się sprawdzała? Sprawiedliwym będzie powiedzieć, że od czasu do czasu była efektywna. IHG miało jednak problemy z ustabilizowaniem formy, na co dowodem są m.in. dwa zwycięstwa z 7more7 Pompa Teamem, jak i niespodziewane porażki z PRIDE oraz Gentlemen's Gaming.

Na papierze faworytem będzie bez dwóch zdań K1ck Neosurf, ale już wczorajsza potyczka udowodniła, że teoretycznie słabszego zespołu skreślać nie można. Pozostaje zatem zasiąść wygodnie w fotelu o 17:00 i rozkoszować się pojedynkiem o być albo nie być w rozgrywkach. Spotkanie będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji, Twitchu oraz  YouTube.

Po więcej szczegółów dotyczących Alior Bank Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: