fot. Ubisoft Polska

SLAVGENT ucieka, reszta goni. Dziś 10. kolejka Polish Masters 2020

Za miesiąc o tej porze będziemy znać już końcowe rozstrzygnięcia fazy zasadniczej Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege. Oznacza to, że zespoły mają coraz mniej czasu na to, by poprawić swoją sytuację – a ta w przypadku niektórych nie wygląda najlepiej.

Sporo do nadrobienia mają szczególnie PRIDE oraz Hummingbirds, które jak dotychczas zgromadziły na swoich kontach zaledwie po cztery punkty. To o osiem mniej niż zajmujące trzecią od końca pozycję Actina PACT. Co ciekawe, dziś obie te drużyny zmierzą się ze sobą bezpośrednio, co oznacza, że jedna z nich będzie mieć szansę przynajmniej częściowo zmniejszyć swoją stratę do górnych rejonów tabeli. No, chyba że padnie remis, ale to byłby najgorszy możliwy scenariusz dla każdej ze stron, bo oznaczałby utrzymanie mało chlubnego statusu quo. A przecież reszta stawki nie będzie potulnie czekać i też postara się o jakąkolwiek zdobycz.

Weźmy wspomniany PACT, który nadal ma ambicje, by finalnie znaleźć się w play-offach – ale aby to osiągnąć, będzie musiał rozprawić się z AVEZ Esport, czyli jednym ze swoich ważniejszych konkurentów. Ciekawie powinno być też o godzinie 19:00, bo to właśnie wtedy naprzeciwko siebie staną wiceliderzy z Izako Boars oraz borykająca się z problemami z ustabilizowaniem formy XPG Invicta. A wszystkiemu przyglądać będzie się okupujące pierwsze miejsce TEETRES SLAVGENT, które na ten moment posiada bezpieczną przewagę. Niemniej o to, by przestała być ona taka bezpieczna, postara się devils.one. A Diabły mają o co walczyć, bo w przypadku korzystnego dla siebie ułożenia wyników mogą wskoczyć nawet na drugą lokatę.

Czwartkowy harmonogram Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege prezentuje się następująco:

30 lipca
19:00 Izako Boars vs XPG Invicta BO1
20:00 AVEZ Esport vs Actina PACT BO1
21:00 PRIDE vs Hummingbirds BO1
22:00 devils.one vs TEETRES SLAVGENT BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu oraz na antenie Polsat Games. Polish Masters 2020 potrwa do 27 sierpnia i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 60 tysięcy złotych.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zawodnik bierze przerwę. Obiecywać mu powrót czy nie obiecywać?

Wyobraźcie sobie, że jesteście członkami profesjonalnej drużyny w CS:GO i jeden z waszych kolegów potrzebuje przerwy, czy to z powodu problemów zdrowo...