Letni split najważniejszej francuskiej ligi League of Legends rozpoczął się w miniony wtorek. W większości lig regionalnych sezon już powoli zbliża się do końca. Z tego powodu rywalizacja o European Masters w La Ligue Française jest trochę okrojona.

Każda z drużyn rozegra w sumie siedem spotkań, a następnie pięć najlepszych zespołów weźmie udział w czterodniowym gauntlecie. W następnej edycji EU Masters zobaczymy trzy ekipy z Francji – oznacza to, że zajęcie jednego z dwóch czołowych miejsc w sezonie regularnym gwarantuje awans na europejski turniej.

Tobiasz "Agresivoo" Ciba i jego drużyna wykonała już pierwszy krok w stronę EU Masters. W pierwszym tygodniu rozgrywek Misfits Premier wygrało każde z trzech spotkań, w tym to z wicemistrzem Francji GamersOrigin. Ekipa Agresivoo zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ex aequo z LDLC OL. Startu LFL do udanych na pewno nie może zaliczyć Mateusz "Kikis" Szkudlarek. Jego Team MCES nie był w stanie wygrać ani jednego meczu i jeśli nadal chce myśleć o występie przed europejską publicznością, to w tym sezonie ligi francuskiej pomylić się już nie może.

Przedsezonowy turniej Underdogs padł łupem akademii Vitality. W finale zespół Damiana "Luckera" Konefała po trzech łatwych mapach pokonał LDLC OL 3:0. Tydzień przed startem letniej odsłony LFL Duncan "Skeanz" Marquet został przesunięty do głównego składu Teamu Vitality występującego w League of Legends European Championship. Do Vitality.Bee wrócił wtedy Cantoursna "Nji" An i od tego momentu gra akademii Pszczółek nie wygląda już tak dobrze. Lucker i spółka w minionym tygodniu wygrali tylko z Solary, z którym zajmują w tym momencie piątą pozycję.

Tabela LFL 2020 Summer wygląda następująco:

# Drużyna M W P % wygranych
1. LDLC OL 3 3 0 100%
2. Misfits Premier 3 3 0 100%
3. GamersOrigin 3 2 1 67%
4. GameWard 3 2 1 67%
5. Solary 3 1 2 33%
6. Vitality.Bee 3 1 2 33%
7. Izi Dream 3 0 3 0%
8. Team MCES 3 0 3 0%
Legenda:
Awans do play-offów
Brak awansu do play-offów

Wszystkie mecze francuskiej ligi League of Legends można oglądać w każdy wtorek i środę na kanale O’Gaming.