STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar i AGO rozpoczną kwalifikacje do FunSpark ULTI bezpośrednim starciem

Organizatorzy turnieju FunSpark ULTI ogłosili właśnie szczegółowe informacje o północnoamerykańskich i europejskich eliminacjach, gdzie zaproszono dwie polskie formacje. Niestety zawodnicy x-kom AGO i Illuminar Gaming trafili do jednej grupy i już w inauguracyjnym meczu spotkają się na jednym serwerze.

Szesnaście ekip ze Starego Kontynentu i osiem zza oceanu ma o co walczyć w internetowych meczach, bowiem oprócz nagród pieniężnych – kolejno 15 i 7 tysięcy dolarów – do zgarnięcia są bilety do Chin, gdzie w grudniu ma odbyć się finałowy etap imprezy. Zanim jednak uczestnicy rozpoczną planowanie wizyty w Państwie Środka, będą musieli nieźle natrudzić się w kwalifikacjach. Te wystartują 8 sierpnia w obu regionach.

W Europie dla szesnastu składów przygotowano po dwie grupy z drabinką podwójnej eliminacji. Na zwycięzców obu koszyków czekać będzie bezpośrednie starcie, ale tylko o gotówkę, ponieważ obaj finaliści zapewnią sobie awans na lanowe finały FunSpark ULTI. Rozgrywki w Ameryce Północnej będą nieco prostsze, bo tylko osiem zespołów rywalizować będzie ze sobą w jednej drabince podwójnej eliminacji. Tylko jej zwycięzca zgarnie gratyfikację pieniężną i bilet do Chin.

Rodzimych kibiców najbardziej zainteresuje sytuacja AGO i Illuminar, które trafiły do grupy B razem z m.in. Sprout, North czy c0ntact Gaming. Spotkanie zespołu Damiana „Furlana” Kisłowskiego z ekipą Pawła „innocenta” Mocka zaplanowane jest na niedzielę 9 sierpnia o godzinie 14:30.

Pełna lista uczestników kwalifikacji do FunSpark ULTI 2020 prezentuje się następująco:


Grupa A
Dignitas Endpoint forZe Movistar Riders
Giants Gaming
Nordavind DNB Team Secret Syman Gaming Vodafone Giants

Grupa B
c0ntact Gaming Illuminar Gaming Nemiga Gaming North
Sprout Winstrike Team x6tence x-kom AGO

Harmonogram pierwszej rundy:

8 sierpnia
13:00 Dignitas vs Giants Gaming Vodafone Giants BO1
14:30 Team Secret vs Syman Gaming BO1
16:00 forZe vs Nordavind DNB BO1
17:30 Endpoint vs Movistar Riders BO1
9 sierpnia
13:00 North vs x6tence BO1
14:30 x-kom AGO vs Illuminar Gaming BO1
16:00 Sprout vs Winstrike Team BO1
17:30 Nemiga Gaming vs c0ntact Gaming BO1

Ameryka Północna
Chaos Esports Club Cloud9 Levitate Gaming New England Whalers
Team One Yeah Gaming Ze Pug Godz TBD

Harmonogram pierwszej rundy:

8 sierpnia
20:00 Team One vs Cloud9 BO1
21:30 Ze Pug Godz vs Yeah Gaming BO1
23:00 Levitate Gaming vs Chaos Esports Club BO1
01:30 New England  Whalers vs TBD BO1

Lanowy turniej FunSpark ULTI zaplanowany jest na 1-6 grudnia w Chinach. Osiem drużyn stanie do walki o pulę nagród wynoszącą 300 tysięcy dolarów. Obecnie na liście uczestników mamy dwa zaproszone składy – FURIĘ Esports i TyLoo. Organizatorom pozostały jeszcze dwa bezpośrednie wyróżnienia, natomiast pozostałe miejsca zajmą najlepsi z internetowych kwalifikacji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec fazy zasadniczej w Prime League, Cinkrof na szóstym miejscu

Wczoraj zakończyła się ostatnia kolejka sezonu regularnego niemieckiej ligi League of Legends. Jakub "Cinkrof" Rokicki w ostatnim meczu zanotował pora...