fot. Riot Games/Michał Konkol

W LEC wszystko wraca do normy. G2, Rogue i MAD Lions wygrywają swoje mecze

Letni split LEC 2020 wielkimi krokami zbliża się do zakończenia fazy zasadniczej. Przed nami zaledwie cztery dni meczowe, a sytuacja w tabeli wciąż jest niezwykle napięta. Między innymi dlatego, że dzisiejsze spotkania nie przyniosły wielu wiążących dla tabeli rozwiązań.

Jedno jednak wiemy już na pewno. Po dzisiejszym zwycięstwie z Origen MAD Lions zapewniło sobie udział w fazie play-off. Zawodnicy hiszpańskiej organizacji mogą zatem najbliższe mecze poświęcić na testowanie limitów i eksperymenty z niestandardowymi kompozycjami. Dziś mogliśmy w ich wykonaniu zobaczyć jedną z nich – święcące ostatnio triumfy połączenie Sony i Lux na dolnej alei.

W równie dobrym nastroju co zawodnicy Lwów są dziś z pewnością gracze Misfits Gaming. Wymiana Madsa „Dossa” Schwartza na Petera „denyka” Haramacha okazała się być remedium na problemy Królików, które w naprawdę niezłym stylu pokonały niestabilne ostatnio SK Gaming. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Alejandro „Jandro” Fernándeza-Valdésa wciąż realnie liczą się w grze o play-offy.

Dużo mniejsze szanse na awans do fazy pucharowej ma FC Schalke 04, choć forma reprezentantów niemieckiego klubu sportowego naprawdę imponuje. Wygląda na to, że dzięki ostatnim dwóm zwycięstwom w ekipie Andreia „Odoamne” Pascu coś nareszcie zaskoczyło i dziś ich wyższość musiało uznać Excel Esports.

W minorowych nastrojach pierwszy dzień siódmego tygodnia kończy Team Vitality, który został najzwyczajniej w świecie zmiażdżony przez G2 Esports. Co prawda drużyna Marcina „Jankosa” Jankowskiego nadal daleka jest od optymalnej formy, ale jej dzisiejszy występ był swoistym manifestem, że Mistrzów Europy po prostu nigdy nie można skreślać, nawet jeśli w tym momencie okupują oni dopiero trzecią pozycję w tabeli.

Na najbardziej elektryzujące polskich fanów spotkanie musieliśmy poczekać aż do 22:00. W najciekawszym meczu dnia Rogue z Kacprem „Inspiredem” Słomą i Oskarem „Vanderem” Bogdanem w składzie starło się z Fnatic, którego barwy reprezentuje Oskar „Selfmade” Boderek. W tym iście bratobójczym pojedynku lepsi okazali się być panowie z Rogue, dzięki czemu nie tylko zrównali się punktami z MAD Lions, ale przede wszystkim oficjalnie przypieczętowali swój udział w play-offach.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:


7. tydzień
31 lipca
18:00 FC Schalke 04 1:0 Excel Esports BO1
19:00 Misfits Gaming 1:0 SK Gaming BO1
20:00 MAD Lions 1:0 Origen BO1
21:00 Team Vitality 0:1 G2 Esports BO1
22:00 Fnatic 0:1 Rogue BO1

Tak prezentuje się aktualna tabela LEC:

# Drużyna M W P % wygranych
1. MAD Lions 14 11 3 79%
2. Rogue 14 11 3 79%
3. Fnatic 14 7 7 50%
3. SK Gaming 14 7 7 50%
3. G2 Esports 14 7 7 50%
6. Origen 14 6 8 43%
6. EXCEL 14 6 8 43%
6. Misfits Gaming 14 6 8 42%
9. Team Vitality 14 5 9 36%
10. FC Schalke 04 14 4 10 29%
Legenda:
 Awans do fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Wszystkie mecze w ramach LEC możecie oglądać z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, oraz na Twitchu YouTubeZapraszamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rogue dotrzymuje kroku MAD Lions i triumfuje nad Fnatic w LEC

Jako że MAD Lions wygrało swoje wcześniejsze spotkanie, to Rogue musiało triumfować nad Fnatic, aby utrzymać się na fotelu lidera League of Legends Eu...