STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

MAD Lions triumfuje nad Origen i zapewnia sobie miejsce w play-offach LEC

Początkowo mecz Origen z MAD Lions wyglądał bardzo wyrównanie, jednakże jedno wyłapanie zadecydowało o ostatecznym triumfie Lwów nad ekipą Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego. MAD tym zwycięstwem wysunęło się na prowadzenie, a także zapewniło sobie miejsce w play-offach League of Legends European Championship 2020 Summer.

Origen Origen 0:1 MAD MAD Lions
Alphari
Quinn
Orome
Renekton
Xerxe
Rek’Sai
Shad0w
Hecarim
Nukeduck
Syndra
Humanoid
Twisted Fate
Upset
Xayah
Carzzy
Sona
Jactroll
Rakan
Kaiser
Lux

First blood powędrował na konto Barneya „Alphariego” Morrisa, który posłał do piachu przeciwnego leśnika. Origen nie zamierzało spocząć na laurach i chwilę później Jakub „Jactroll” Skurzyński zszedł w stronę środkowej alejki i zagwarantował zabójstwo swojemu midlanerowi. Dodatkowo ekipa Polaka pokonała pierwszego ze smoków, a także Herolda. Co prawda MAD Lions zdobyło trzy eliminacje we wczesnej fazie rozgrywki, jednakże Origen cały czas odpowiadało, dzięki czemu utrzymywało przewagę w wysokości tysiąca sztuk złota.

Pierwsza walka przy drugim smoku pozwoliła jednak Lwom na odrobienie wszystkich strat, gdyż Marek „Humanoid” Brazda i spółka wykluczyli trzech rywali i zdobyli wzmocnienie potwora. W międzyczasie Quinn Alphariego cały czas dominowała Renektona na górnej alei, na której zniszczyła także pierwszą wieżę. Kiedy chwilę później na dole mapy obie formacje toczyły walkę zainicjowaną przez MAD Lions, Andrei „Xerxe” Dragomir zrównał z ziemią także strukturę na midzie. Dzięki temu w momencie pojawienia się Nashora różnica w finansach wynosiła dwa tysiące na korzyść Origen Dzisiaj, jednak to Lwy były lepiej walczącą ekipą. Teamfight po wyłapaniu Alphariego na topie został zakończony trzema zabójstwami dla ekipy Humanoida i łatwym Nashorem. Ostateczna potyczka w niebieskiej bazie również została wygrana przez MAD Lions, które zniszczyło nexus i zapewniło sobie miejsce w play-offach.

Za kilka minut G2 Esports podejmie Team Vitality. To spotkanie będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Agresivoo z trzema zwycięstwami na start LFL

Letni split najważniejszej francuskiej ligi League of Legends rozpoczął się w miniony wtorek. W większości lig regionalnych sezon już powoli zbliża si...