fot. Riot Games/Michał Konkol

Dwie kradzieże kluczem do zwycięstwa SK. Rogue z zaskakującą porażką w LEC

Mimo że po pierwszych kilkunastu minutach wydawało się, że będzie to mecz podobny do wszystkich innych w wykonaniu Rogue, to SK Gaming zaskoczyło swoich przeciwników w późniejszych etapach rozgrywki. Dodatkowo ekipie walczącej o trzecie miejsce w tabeli dopisało dużo szczęścia i ostatecznie triumfowała ona nad pierwszą drużyną League of Legends European Championship.

SK Gaming Origen 1:0 Origen Rogue
Jenax
Ornn
Finn
Gangplank
Trick
Olaf
Inspired
Sett
ZaZee
Syndra
Larssen
Ryze
Crownshot
Caitlyn
Hans sama
Aphelios
LIMIT
Morgana
Vander
Thresh

Już na samym początku Rogue udało się zdive’ować i unicestwić przeciwnego toplanera, dzięki czemu złoto za pierwszą krew powędrowało do Finna „Finna” Wiestala. SK Gaming odpowiedziało na to pokonaniem smoka. We wczesnej fazie rozgrywki to jednak Łotrzyki lepiej poruszały się po mapie i znalazły jeszcze jedno zabójstwo, a także zgarnęły dla siebie Herolda, ale kosztem kolejnego drake’a. Co prawda, pierwsza wieża również została zniszczona przez Oskara „Vandera” Bogdana i spółkę, ale SK natychmiastowo odpowiedziało strukturą na topie.

Gdy jednak doszło do teamfightu przy trzecim smoku, to jeden z najlepszych obecnie midlanerów LEC, Emil „Larssen” Larsson, poradził sobie świetnie i zmiótł rywali z powierzchni ziemi. Dobry early game i wygrana potyczka sprawiły, że ekipa z dwoma Polakami w składzie miała cztery tysiące sztuk złota przewagi nad rywalami w momencie pojawienia się Nashora. Z tego powodu wydawało się, że Rogue ma rozgrywkę pod kontrolą, jednakże Kim „Trick” Gang-yun ukradł smoka i zagwarantował swojej drużynie Górską Duszę, a Dirk „ZaZee” Mallner kilkadziesiąt sekund później zabrał przeciwnikom sprzed nosa Barona, co zadecydowało o zmniejszeniu różnicy w złocie do trzech tysięcy. Przy okazji pojawienia się na mapie Eldera kompozycja SK Gaming nareszcie zaczęła pokazywać, że Aphelios nie może przeciwko niej strzelać, dzięki czemu Trick i spółka triumfowali w starciu, wzięli wzmocnienie i zakończyli rozgrywkę.

Kolejnym spotkaniem z udziałem Polaków będzie mecz tygodnia pomiędzy Fnatic a G2 Esports, który zostanie rozegrany o 21:00. To starcie będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Schalke dalej z szansami na play-offy LEC po triumfie nad Origen

Walka FC Schalke 04 o play-offy nadal trwa. Reprezentanci niemieckiego klubu sportowego triumfowali nad Origen i zwiększyli swoje szanse na udział w f...