fot.. BLAST Premier

Koniec epoki w Liquid – nitr0 odsunięty od podstawowego składu

W historii sekcji CS:GO w Teamie Liquid bez wątpienia zakończyła się pewna epoka. Dziś bowiem po niespełna sześciu latach z podstawowego składu ustąpił Nick „nitr0” Cannella, którego z pewnością możemy nazwać legendą organizacji spod znaku konia.

24-letni Amerykanin pierwsze kroki w swojej karierze stawiał w takich zespołach, jak Denial eSports czy iBUYPOWER, jednak już w styczniu zasilił szeregi Liquid, które wówczas dopiero wchodziło na scenę Counter-Strike’a. Przez kolejne lata Cannella stanowił o sile formacji, zaliczając z nią liczne wzloty i upadki. Koniec końców jednak przy jego sporym wkładzie TL zgarnęło wiele prestiżowych trofeów, triumfując m.in. podczas ESL Pro League Season 9, ESL One: Cologne 2019 czy też cyklu Intel Grand Slam. Do tego wszystkiego dochodzą również trzykrotne zajęcie miejsca medalowego na Majorze – raz drugiego oraz dwukrotnie trzeciego.

Kiedy inwestowaliśmy w CS:GO nie mieliśmy pojęcia jak wielkie szczęście nas spotkało z uwagi na fakt, że nitr0 był z nami. Dopiero w kolejnych latach w pełni doceniliśmy jego wkład w to, by zespół stawał się z każdym dniem coraz lepszy. nitr0 nigdy nie szukał osobistej chwałyzawsze na pierwszym miejscu stawiał zespół – napisano w oficjalnym oświadczeniu. Mimo to ostatnie rozczarowujące rezultaty skłoniły włodarzy Liquid do zakończenia współpracy z amerykańskim strzelcem. Na zmiany zanosiło się już od dłuższego czasu i wydawały się one konieczne, bo w czasach pandemii TL nie potrafiło zdominować nawet własnego podwórka, nierzadko kończąc online’owe zmagania w Ameryce Północnej poza podium.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Russel „⁠Twistzz⁠” Van Dulken
  • Keith „⁠NAF⁠” Markovic
  • Jake „⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Eric „⁠adreN⁠” Hoag – trener

Co ciekawe, Liquid nie ogłosiło, kto zajmie zwolnione przez nitr0 miejsce. Jednakże już kilka dni temu kilka wiarygodnych portali informowało, że nowym nabytkiem formacji ma być związany dotychczas z Triumph Michael „⁠Grim⁠” Wince. Więcej na ten temat pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwie kradzieże kluczem do zwycięstwa SK. Rogue z zaskakującą porażką w LEC

Mimo że po pierwszych kilkunastu minutach wydawało się, że będzie to mecz podobny do wszystkich innych w wykonaniu Rogue, to SK Gaming zaskoczyło swoi...