Przygoda Jasona "jasonaR" Ruchelskiego z FaZe Clanem była... dziwna. Kanadyjczyk trafił do sekcji VALORANTA, pobył w niej nieco ponad miesiąc i odszedł, nie rozgrywając przy tym ani jednego spotkania.

Transfer 26-latka został oficjalnie ogłoszony 25 czerwca. Wtedy też wszystko wskazywało na to, że to właśnie on będzie liderem dopiero rodzącej się ekipy, ale bardzo szybko okazało się inaczej. Trzy dni później podczas T1 x Nerd Street Gamers Showdown nowego nabytku nie było w składzie, a podobnie miało być też przy okazji PAX Arena Invitational, z którego FaZe ostatecznie się wycofało. Już wtedy dało się słyszeć o nieporozumieniach wynikających z faktu, że jasonR chciałby samodzielnie zbudować zespół od podstaw – i najwyraźniej właśnie to ostatecznie sprawiło, że obie strony postanowiły się rozstać.

CZYTAJ TEŻ:
Niby sekcja VALORANTA, a sami gracze CS:GO. Cloud9 prezentuje czwartego zawodnika

FaZe Clan i Jason Ruchelski podjęli decyzję o tym, by zakończyć współpracę. Zawodnik chce stworzyć swój skład VALORANTA i poszukać swojej szansy gdzie indziej. Wynieśliśmy ze współpracy z Jasonem wspaniałe doświadczenia i mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się w przyszłości przetną – napisano w oficjalnym komunikacie. Na ten moment nie wiadomo, gdzie Ruchelski będzie kontynuować swoją karierę. Z kolei przed FaZe teraz wyzwanie związane z uzupełnieniem powstałej luki, tym trudniejsze, że w chwili obecnej pod skrzydłami organizacji znajduje się tylko trzech graczy, co oznacza konieczność znalezienia jeszcze dwóch nowych strzelców.

W tej sytuacji skład dywizji VALORANTA w FaZe Clanie prezentuje się następująco:

  • Corey „Corey” Nigra
  • Zachary „ZachaREEE” Lombardo
  • Jimmy „Marved” Nguyen