fot. AS Roma

Kolejny słynny włoski klub bez licencji w FIFIE

Przed rokiem fani wirtualnej piłki nożnej oraz włoskiego futbolu otrzymali mocny cios – okazało się bowiem, że w FIFIE 20 nie znajdziemy licencjonowanego Juventusu. Ale na tym nie koniec, bo w tym roku w grze EA Sports próżno będzie szukać kolejnej znanej marki z Półwyspu Apenińskiego.

Dziś Electronic Arts oficjalnie potwierdziło, że w FIFIE 21 zabraknie AS Romy, a zamiast niej znajdziemy twór o nazwie Roma FC. Co oczywiste, nie znajdziemy także oryginalnych koszulek czy też loga drużyny z Wiecznego Miasta. Modyfikacje licencyjne dosięgnęły też stadionu, który ze Stadio Olimpico przemianowany zostanie na Stadion Olympik. Zamiana ta dosięgnie wszystkich trybów – od klasycznych spotkań, trybu kariery, FIFA Ultimate Team, aż po VOLTĘ. W tej sytuacji tylko kwestią czasu wydaje się, aż Roma ogłosi nawiązanie współpracy z Konami, czyli producentem eFootball PES.

Żeby jednak nie było tak pesymistycznie, są i dobre wieści dla fanów gry EA Sports. A jakie konkretnie? Otóż dwa kluby z Mediolanu, Inter oraz AC Milan, potwierdziły podpisanie partnerskiej umowy z Electronic Arts – jej długości nie podano, wiadomo tylko, że ma być wieloletnia. Jednocześnie wygląda na to, że dzięki temu w najnowszej odsłonie popularnego cyklu jako ikony pojawią się tacy legendarni piłkarze, jak Szewczenko, Kaká, Maldini, Inzaghi, Ronaldo czy też Zanetti. A przynajmniej tak pozwalają domniemywać materiały wideo opublikowane przez obie drużyny za pośrednictwem mediów społecznościowych.

FIFA 21 ukaże się na rynku 9 października w wersji na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Co ciekawe, posiadacze wydań na konsole będą mogli bezpłatnie zaktualizować swoje wydania do tych przeznaczonych na nadchodzące platformy, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Tytuł dostępny będzie w trzech wersjach – standardowej, mistrzowskiej oraz Ultimate. Ponadto abonenci EA Access i Origin Access będą mogli zagrać w tytuł jeszcze przed jego oficjalną premierą.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy znowu spróbują zawojować Eden Arena: Malta Vibes

Nachodzi kolejny tydzień Eden Arena: Malta Vibes, a to oznacza kolejną szansę na zgarnięcie całkiem sensownych pieniędzy dzięki spotkaniom z całkiem s...