Mamy dobrą informację dla fanów kobiecego Counter-Strike'a – już za parę dni kilka rodzimych formacji stanie do walki z drużynami z zagranicy. W sumie mowa tutaj o trzech w pełni polskich składach reprezentujących całą krajową czołówkę.

Podczas Ambush Female Summer Cup, online'owej imprezy organizowanej przez duńską organizację Ambush Esport, nie zabraknie obecnych mistrzyń kraju z Arcane Wave. Podopieczne Piotra "besburgera" Besera, które dopiero co rywalizowały podczas DreamHack Open Showdown, trafiły do grupy A, gdzie znalazło się również Galaxy Racer Female, czyli zespół Klaudii "klaudii" Beczkiewicz. Zbiór uzupełniają jeszcze Francuzki z Fragbox Gaming Female oraz Rosjanki z RunningInPanic. Grupa B to z kolei Izako Boars Ladies, którym przyjdzie rywalizować m.in. z trzecim zespołem wspomnianego DreamHacka, czyli Teamem DeftFox z Rosji. A przecież w kolejce czekać będą jeszcze dwa międzynarodowe miksy, tj. hippo i TARASOVKI.

Na koniec warto wspomnieć też o zawodniczkach XPG Invicty, które w przeciwieństwie do swoich wymienionych wcześniej koleżanek nie otrzymały bezpośredniego zaproszenia i awans musiały wywalczyć sobie na drodze eliminacji. I dokonały tego, ale na tym wyzwania się nie kończą, bo teraz przed nimi mecze m.in. z reprezentantkami gospodarzy z Ambush, ale też z FALKN Ladies, którego członkinią jest Julia "bullet Girl" Kurzyńska.

Podział grup prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Arcane Wave Fragbox Gaming Female Team DeftFox hippo
Galaxy Racer Female RunningInPanic Izako Boars Ladies TARASOVKI

Grupa C

Grupa D

Ambush Esport Female FALKN Ladies Copenhagen Flames Female Rivals EU
ROY XPG Invicta SKADIES TH2CC

Ambush Female Summer Cup odbędzie się 8 i 9 sierpnia. Wszystkie uczestniczki rywalizować będą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 1,5 tysiąca euro, z czego tysiąc euro przewidziano dla triumfatorek wielkiego finału.