Play-offy 4. sezonu Alior Bank Ultraligi wkraczają w decydującą fazę. W grze pozostały już tylko cztery drużyny, a dzisiejsze starcie pomiędzy AGO ROGUE a 7more7 Pompa Team wyłoni pierwszego finalistę.

Oba zespoły mają za sobą naprawdę udany sezon. Mistrzowie Polski z AGO dali mnóstwo sportowych argumentów, że są w stanie obronić tytuł, a Pompa udowodniła, że pomimo młodego wieku poszczególnych graczy, ich doświadczenie i rozumienie gry jest czymś, czego niejeden weteran może pozazdrościć.

Co ciekawe, przed startem sezonu można było usłyszeć sporo opinii, które podważały jakość obydwu drużyn. Po ostatnim EU Masters serca polskich kibiców skradło K1ck Neosurf, a Pompa i AGO, które nie przeprowadziły gruntownych rotacji kadrowych, zostały trochę zepchnięte na dalszy plan. Sukces rósł zatem w ciszy i może to właśnie ten brak ogromnej presji społeczności sprawił, że obie ekipy świetnie weszły w sezon.

CZYTAJ TEŻ:
Trymbi: Wiosną przez chwilę myślałem nawet o rzuceniu Ligi Legend

Najważniejsze jednak, że na tym nie poprzestały. Z każdym kolejnym tygodniem AGO i Pompa rosły na naszych oczach i systematycznie obalały narracje i mity, które wokół nich narosły. Dzisiejsza seria BO5 będzie pięknym ukoronowaniem długiej drogi, którą obydwie drużyny przebyły w tym sezonie. Problem jest jednak taki, że po tym meczu w finale znajdzie się tylko jedna z nich, a druga będzie musiała walczyć o życie w drabince przegranych. Kto zatem ma większe szanse, by już dziś zapewnić sobie awans?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie fazę zasadniczą Ultraligi, to nie sposób nie mówić tu o drużynie Pawła "Woolite'a" Pruskiego jak o faworycie. Jedynie dwie porażki na czternaście spotkań, 2:0 w bezpośrednich meczach z Pompą... Wszystko wskazuje tu na AGO. Jednak czy z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że będzie to krótka seria i trzy błyskawiczne stompy?

Drużyny Adriana "Zeturala" Dziadkowca lubią zaskakiwać. Wszyscy doskonale pamiętamy sezon zerowy i Akademię, czy sezon drugi i mistrzowski skład devils.one. Dziś Zetural ma okazję napisać historię po raz kolejny, a jego młodzi, czasem jeszcze nieokiełznani zawodnicy z pewnością są głodni sukcesu i możemy być pewni, że nie poddadzą się bez walki. Pamiętajmy też, że Pompa nie ma nic do stracenia. W sezonie zasadniczym wypełniła ona plan minimum, jakim było zakwalifikowanie się na EU Masters i dziś nie będzie musiała mierzyć się z ogromną presją ze strony kibiców. AGO ROGUE musi, Pompa jedynie może.

Dzisiejsze spotkanie dostarczy naprawdę wielu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dowiemy się, jak w seriach czują się oba zespoły, czy i jak będą się adaptować do warunków serii, kto lepiej przeczytał metę i przygotował więcej niespodzianek.

Jedno jest pewne - o 17.30 ruszy seria, której przegapić po prostu nie wolno. Śledźcie transmisję na kanałach Polsat Games w telewizji, oraz na Twitchu i YouTube. Poniżej znajdziecie też odnośnik do naszej relacji tekstowej z całych rozgrywek.


Harmonogram
4 sierpnia

2. runda

17:00 AGO ROGUE vs 7more7 Pompa Team BO5

Tak prezentuje się drabinka play-offowa:

1. runda 2. runda 3. runda Finał
AGO 0
PT7 0
H34T 1 TBD 0
GG 3 TBD 0 TBD 0
GG 0 TBD 0
K1ck Neosurf 0
K1ck Neosurf 3
Illuminar Gaming 0